Москва виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

10 февраля 2014
10537 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3689.jpg

Про це заявив міністр фінансів РФ Антон Силуанов.

За його словами, Москва виділить Києву другий транш кредиту на суму 2 млрд доларів лише після виконання українською стороною зобов'язань щодо розрахунків за імпортований з Росії природний газ.

"Ми чекаємо виконання зобов'язань українською стороною по розрахунках за газ. Сума там чимала. Наприкінці січня мала бути оплата, вона поки не здійснена. Ми б хотіли, щоб ми разом виконували наші зобов'язання", - сказав міністр.

За даними "Газпрому ", борг НАК "Нафтогаз України" перед російською монополією за поставлене у 2013 році паливо становить 2,63 млрд доларів. У січні "Газпром" поставив "Нафтогазу" 2,45 млрд кубометрів газу на суму 658,4 млн доларів, які українська сторона ще не сплатила.

Якщо Україна не розрахується за куплений в січні газ до 10 лютого, то її загальний борг перед Росією досягне 3,3 млрд доларів, а "Газпром", за угодою від 19 січня 2009 року, може перейти на режим передоплати.

Джерело в Міненерговугілля уточнило, що з урахуванням складної ситуації з розрахунками борг за газ може бути повністю погашений лише до кінця березня.

За словами Сілуанова, згідно з двосторонніми домовленостями, повний обсяг фінансової кредитної допомоги Україні на 15 млрд доларів повинен бути наданий до травня 2014 року.

Раніше в Міненерговугілля сподівалися, що після надання чергового траншу його викупить "Нафтогаз" і розрахується з "Газпромом". Без кредиту одномоментний вихід НАК на міжбанківський валютний ринок з купівлею 3,3 млрд доларів здатний істотно вплинути на курс. Наскільки серйозною буде така корекція, залежить від того, як швидко Нацбанк зможе погасити паніку на ринку.

У "Газпромі" проблеми з оплатою газу не коментують. Керівник аналітичного управління Фонду національної енергетичної безпеки Олександр Пасічник вважає, що, швидше за все, Росія не буде вживати заходів з переведення України на передоплату, поки не сформований новий склад уряду.

"Газова війна можлива в тому випадку, якщо новий прем'єр-міністр не буде влаштовувати Москву. Але якщо Україна не розрахується за газ до кінця I кварталу, то на II квартал "Нафтогаз" вже не отримає знижку", - вважає він.

Нагадаємо, на початку січня НАК і "Газпром" затвердили коефіцієнт до формули ціни на газ на I квартал 2014 року, за яким вона була знижена з 390 доларів до 268,5 доларів за тисячу кубометрів.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиЗасідання радбезпеки ООН відносно референдуму в Криму

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk