ПР не голосуватиме за повернення конституції - Царьов

4 февраля 2014
4575 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3556.jpg

“Ми ні в якому разі не будемо приймати зміни урозріз із законом, і ми не будемо голосувати конституцію з порушенням закону, а процедура щодо змін до конституції займає півроку. Ось саме цим законним шляхом ми і будемо йти”, - заявив Царьов.

Нагадаємо, опозиція вимагає винести на розгляд Ради акт про повернення до Конституції 2004 року, яка передбачає парламентсько-президентську республіку. За заявою лідера опозиційної фракції Батьківщина Арсенія Яценюка, опозиція наполягає на тому, щоб в Україні були скасовані "диктаторські повноваження чинного президента та оновлений конституційний баланс влади".

Водночас у Партії регіонів вважають, що механічне повернення до Конституції 2004 року неможливе. Депутати від партії влади наголошують на необхідності створення в парламенті тимчасової спеціальної комісії, яка до 1 березня поточного року повинна напрацювати зміни до Основного закону. Після цього новий текст документа має бути затверджений на всеукраїнському референдумі.

Конституція-2004: за і проти

Перший заступник голови адміністрації президента України Андрій Портнов не бачить правових можливостей реалізації конституційної реформи запропонованим опозицією способом - прийняттям акту в парламенті.

Керівник ГУ з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації президента, секретар конституційної асамблеї Марія Ставнійчук на прес -конференції 3 лютого висловила думку, що "Одномоментне повернення до конституції 2004 року, на моє глибоке переконання, відродить новий виток політичної конфронтації. Навіть якщо ми в конституційний спосіб знову повернемося до цієї конституції це буде криза і конфлікт".

Раніше політолог Дмитро Видрін в ексклюзивному коментарі Корреспондент.net виключив можливість консолідованого голосування за акт про повернення до Конституції-2004 на черговій сесії ВР.

Водночас Лідер партії УДАР Віталій Кличко не виключає, що опозиції вдасться зібрати необхідні 226 голосів для ухвалення акту про повернення Конституції 2004 року, яка передбачає парламентсько-президентську форму правління.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУ Раді не створюватимуть комісію з напрацювання змін до Конституції - Рибак

Новости Украины​Ще шість регіоналів вийшли з фракції Януковича в Раді

Новости Политики​Рада собрала большинство и возобновила заседание

Новости УкраиныЄфремов закликав опозицію "забути образи" і разом виробити стратегію виходу із кризи

Новости Политики​Вице-премьер РФ предлагает госсекретарю США провести встречу с Веркой Сердючкой

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk