Соболєв і Сюмар створюють партію «Воля»

20 июня 2014
4927 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article5079.jpg

Про це у своєму блозі на «Українській правді» повідомив представник ініціативи «Воля», голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв.

«Завтра разом із Вікою Сюмар, Юрієм Дерев’янком, Олею Галабалою, Сергієм Тараном, Сергієм Івановим з Луганська, Русланом Форостяком з Одеси та громадськими активістами з багатьох інших міст об’єднуюся в партію «Воля». Так називалася наша громадська ініціатива. Вона проіснувала рік, за який ми встигли підняти Київ на боротьбу з підконтрольною Януковичу Київрадою та стати одними із організаторів Євромайдану», – написав він.

Тепер, за словами Соболєва, цій ініціативі час перетворюватися на партію.

При цьому він зазначає, що йому як людині, яка 18 років віддала журналістиці, страшно навіть вимовляти ці слова – «вступ до партії», але іншого виходу він не бачить.

«За сотню днів роботи у так і не утвореному офіційно, але все потужнішому Люстраційному комітеті я переконався – очищення держави неможливо без волі топ-посадовців. Якби ця воля була у генерального прокурора, у Прем’єр-міністра, у голови Верховного суду – повірте, в судах би вже з’являлося правосуддя, яким там досі і не пахне. Як і закон у роботі правоохоронних органів.

Так само, якби ця воля була у голови Служби безпеки, міністра оборони, міністра внутрішніх справ – уже почала би відступати корупція в державному апараті. Ще важливіше, вже з великою вірогідністю був би мирним Донбас. І навіть Крим (насамперед, якби голова СБУ працював на Україну) – міг би залишитися наново», – зазначає він.

Але, за словами Соболєва, «би» в історії не буває. Навпаки, зараз в Україні реалізується класична історична істина про романтиків, які починають революції, і негідників, які привласнюють її результати.

«Треба міняти хід подій. Жоден принцип Майдану не втілиться без взяття людьми Майдану політичної влади. І головна мрія Майдану – успішна Україна – теж без цього не вийде. У грудні я літав до Європарламенту розповісти про нашу революцію, що народжувалася. І тоді всі ветерани європейських революцій – починаючи з Вітаутаса Ландсбергіса та Вернера Шульца – в один голос кілька разів повторили: «Будь ласка, запам’ятайте – без взяття політичної влади Майдан не виграє. Ваші нинішні політичні сили спаплюжать і цей шанс».

Я тоді про це не розповідав – почалися спроби «Беркуту» нас витіснити, треба було єднатися з усіма, хто був на Майдані – ви все пам’ятаєте», – пише Соболєв.

Також він пояснює, чому не йде в політику разом із Ольгою Богомолець, Андрієм Садовим, Лесею Оробець, «Демальянсом»: «Не один тиждень провели в перемовинах про об’єднання з багатьма людьми однієї крові. Думаю, доведеться ще не один тиждень продовжувати. Найважче, що нам, українцям, вдається – це об’єднуватися в одну команду. Волелюбні:)».

«Щоб переможна політична команда легше виходила, ми вирішили робити «Волю» без формального лідера. Керівними органами і партії, і її осередків будуть ради. Вони можуть обирати координаторів. Наша мета – привести до влади якомога більше людей Майдану. За поглядами, за принципами і за методами», – заявляє Соболєв.

Окрім того, він подає перші п’ять кроків, які хоче зробити їхня партія у владі:

1. Люстрація кожного судді, прокурора, співробітника СБУ, міліціонера та держслужбовця із залученням суспільства та детектора брехні.

2. Армія за швейцарським зразком та потужними силами спецоперацій.

3. Дерегуляція економіки із творенням електронної держави, відкриттям кожної платіжки за гроші платників податків і спецконтролем за всіма витратами топ-посадовців.

4. Творення громад з передачею людям у власність багатоквартирних будинків та їхніх подвір’їв.

5. Творення потужних суспільних медіа.

Похожие статьи:

ОбществоНа митниці затримано велику партію героїну

Новости Экономики​У «Батьківщині» пропонують ввести мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу

СкандалСоболєв: Віктор Пшонка отримує нарахування з держбюджету

Новости Киева​У Києві створена нова партія – «Голос народу»

Новости ПолитикиВ Україні діятиме "Третя Українська Республіка"

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk