Сьогодні православні і греко-католики відзначають Хрещення Господнє

19 января 2014
3231 просмотр Голосов: 0 Автор:
article3048.jpg

У неділю, 19 січня, християни східного обряду відзначають Хрещення, або Богоявлення Господнє.

Це свято відзначається в честь хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.Слово "хрещу" дослівно в перекладі з грецького означає "занурюю у воду". Хрестив Христа пророк Іоанн, який відразу впізнав у ньому Спасителя, очікуваного єврейським народом.

За переказами, коли Ісус вийшов з води, на нього у вигляді голуба зійшов святий дух, а голос з небес свідчив про нього як про Сина Божого.

Звідси і друга назва свята - Богоявлення, оскільки, переконані віруючі, саме так людям з'явився Бог у трьох особах: отця, який говорив з небес, сина-Христа і святого духа у вигляді голуба.

Згідно з євангельським оповіданням, після свого хрещення Ісус Христос, ведений Духом, пішов у пустелю, щоб на самоті, молитві і пості підготуватися до виконання місії, з якою він прийшов на землю.

Перші згадки про свято відносяться до початку III століття, тоді воно відзначалося разом з Різдвом, і розділили обидві урочистості лише до кінця IV століття.

Передує святу Водохресний святвечір, коли віруючі постом і молитвою готують себе до майбутнього торжества.

У перші століття в свято Богоявлення християнська громада поповнювалася новими членами, які приймали хрещення в цей день.

Християни вірять, що вночі вода у всіх водоймах Землі стає святою і набуває чудові цілющі властивості. В цей день віруючі освячують воду, яку після цього вважають спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

Деякі схильні вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду. Проте ця думка є помилковою, оскільки не завжди у воду занурюють срібний хрест, а використовують дерев'яний чи з будь-якого металу, а вода все одно роками не псується.
Вважалося, що на протязі дванадцяти днів після водосвяття в ополонці не можна прати.

У давнину говорили, що якщо на Водохреща повний місяць, то буде великий весняний розлив. Зоряна ніч - літо буде сухе, урожай на горох і ягоди. Буде відлига - до урожаю. Ясний день - до неврожаю. Вітер подме з півдня - буде грозове літо. Якщо під час літургії, особливо під час ходіння на воду, йде сніг, то майбутній рік очікується хлебородным.

Похожие статьи:

Новости Сельского хозяйстваУкраина с начала маркетингового года экспортировала 17,6 млн тонн зерновых

Новости УкраиныВ Україні 102 населених пункти залишаються без світла, із заметів звільнено 97 осіб - ДСНС

Новости УкраиныРибак відкинув можливість введення НС в Україні

Новости БизнесаНаркотрафик.UA.

Новости ПолитикиВіктор Пєлєвін про ситуацію в Україні

Теги: украина
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk