Спеціальності, які були найбільш затребуваними в Україні у 2013 році

12 декабря 2013
4605 просмотров Голосов: Автор:
article1941.jpg

 

У році, що завершується, найактивнішими у залученні співробітників в Україні були компанії, що працюють в аграрному та IT-секторах.

Більш ніж третина аграрних підприємств збільшили кількість вакансій за стратегічними напрямами своєї діяльності, і ще стільки ж розширювали бізнес в цілому.

В IT-секторі таких було відповідно 41% і 34%. Такі дані містяться в дослідженні актуальних тенденцій на ринку праці, проведеному рекрутинговою компанією Hudson Global і порталом HeadHunter. Вибірка включала в себе більш ніж 600 респондентів топ-менеджерів, директорів з персоналу і власників компаній, які ведуть бізнес в Україні з чисельністю персоналу від 50 осіб.

Олексій Юрченко, гендиректор Hudson Global в Центральній і Східній Європі, зазначає, що в цілому кадрові тенденції українських і європейських компаній схожі. Понад 40% компаній фіксують зниження обсягів продажів і відповідно - доходів.

Однак те, що на скорочення штату пішли лише 20% компаній, говорить про те, що більшість зберігає оптимізм і надію на поліпшення бізнес-клімату.

Лідерство за кількістю скорочень утримують компанії, що працюють у сфері будівництва та нерухомості - тут до оптимізації штату вдалися 18% опитаних компаній.

Forbes.ua

У середньому зарплата співробітників за останній рік додала близько 10%. На більш значне підвищення роботодавці готові йти лише щодо найбільш цінних кадрів.

Forbes.ua

Серед тенденцій ринку праці автори дослідження виділяють прагнення до оптимізації кадрової структури і переходу від прямого зростання зарплат до нематеріальних форм заохочення співробітників.

На зміну популярній тенденції 2007-2008 років залучення зірок менеджменту з-за кордону прийшла практика розвитку внутрішнього кадрового потенціалу.

Також все більше роботодавців використовують у процесі рекрутингу соціальні мережі.

Найбільш активно використовують цей канал отримання інформації про потенційного співробітника IT-компанії (35%), банки (22%) і гравці важкої промисловості (20%). Найменш цей тренд розвинений у фармацевтичній та автомобільній галузях.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk