Суддя: Кравчук писав нову Конституцію, не порадившись з експертами

28 декабря 2013
2774 просмотра Голосов: 0 Автор:
article2493.jpg

 До роботи над проектом реформування Конституції України, який координує екс-президент України Леонід Кравчук не запрошено людей, які працювали над Конституцією України 1996-го року.

Про це заявив федеральний суддя США, Богдан Футей, який брав участь у створенні першої конституції Незалежної України, пише "Голос Америки".

За словами Футея, Конституція 1996 року "отримала позитивні оцінки міжнародних організацій та Венеціанської комісії"

"У тій Конституції закладені і гарантії прав людини, і верховенство права і розподіл влади, і судова незалежність", - зазначив федеральний суддя США.

Так, Конституція 1996-го року гарантує суд присяжних, "але це не було введено у дію аж до ухвалення в Україні нового Кримінально-процесуального кодексу у 2012-му році, але і у ньому закладено інститут народних засідателів, а не суд присяжних західного зразка".

Також Футей заззначив, що вважає проблемним проект судової реформи в Україні. Зокрема - призначення суддів на рекомендацію Вищої ради юстиції.

"Вища рада юстиції тепер є дуже заполітизована і якщо вона тепер буде пропонувати президенту призначення суддів пожиттєво і Верховна рада не братиме у цьому процесі участі, то у процесі призначення суддів не буде контролю", - зазначив федеральний суддя США.

"Якщо президент зможе призначати та звільняти суддів, то судді у своїх рішення будуть орієнтуватись на нього", - вважає Футей.

Як відомо, 17 травня 2012 року президент Віктор Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган, якому доручив розробити зміни до Конституції.

У травні 2012 року перший президент Леонід Кравчук очолив цей орган, що складаэться з 95 осіб. Опозиція відмовилася від участі у роботі Асамблеї.

20 грудня Конституційна Асамблея завершила підготовку проекту концепції реформування Конституції України. За словами Кравчука, йдеться про вдосконалення і зміну системи влади.

"Концепція готова, її можна буде вивчати, ми її оприлюднимо на наступному засіданні Конституційної асамблеї", - сказав він.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk