Світовий банк погіршив прогноз спаду економіки України

11 июня 2014
4128 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article5002.jpg

Про це йдеться в червневому економічному огляді банку «Глобальні економічні перспективи», передає "УНІАН".

Як зазначається, причинами падіння ВВП України стануть звуження доступу до найбільших експортних ринків (зокрема, Росії), зростання цін на імпортний газ і падіння цін на ключові товари українського експорту — сталь і зернові.

У січні 2014 року банк вже прогнозував економічний спад в Україні за підсумками року — на 2%, а в квітні погіршив цей показник до 3%.

На думку експертів банку, подальшому погіршенню економічної ситуації в Україні буде сприяти девальвація гривні, зростання тарифів, зумовлене зростанням цін на паливо, і скорочення внутрішнього попиту, зумовлене скороченням доходів домогосподарств.

Також Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки на 2015 рік, але зберіг прогноз на 2016 рік.

«Ми очікуємо невелике зростання економіки України вже у 2015 році — на 2,5% (раніше прогноз зростання становив 3%) та у 2016 році — на 4%», — йдеться в доповіді.

У банку впевнені, що ситуація в Україні багато в чому вплине на сусідні країни, оскільки «Україна є п'ятою економікою Європи, що розвивається» і має тісні фінансові і виробничі зв'язки з усім регіоном.

«Геополітичне напруження навколо України „вимиє“ близько 7 процентних пунктів із загального показника зростання економік країн — партнерів України в 2014 році», — наголошується в доповіді Світового банку.

Крім того, це може призвести до значного відпливу капіталу з країн, що розвиваються, в цілому.

Вкладення коштів в регіон Європи та Центральної Азії за п'ять місяців 2014 року вже впали на 42% — до 26 млрд дол. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як відомо, на початку червня Кабінет міністрів озвучив новий прогноз падіння економіки України в 2014 році — на 5% і зростання в 2015 році — на 1,7%.

Похожие статьи:

Новости ЭкономикиСвітовий банк покращив прогноз щодо глобальної економіки

Новости Сельского хозяйстваМировые цены на нефть выросли на нестабильности в Южном Судане

Новости Сельского хозяйстваУкраїна знову збере великий урожай зерна, – прогноз

Новости Сельского хозяйства​Україна продовжує співпрацю зі Світовим банком

ОбществоСланцеві землетруси в США можуть стати сильнішими

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk