Суттєвого підвищення цін на імпортні товари після введення гнучкого курсу гривні очікувати не варто, вважають у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.
-Підвищення курсу долара впливає, насамперед, на вартість імпортних товарів. З іншого боку, є купівельна спроможність, яка в даному випадку буде стримуючим фактором, — заявив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков.
Він зазначив, що навіть якщо валютні спекулянти продовжать провокувати різке підвищення обмінного курсу і це призведе до подорожчання імпорту, то населення не зможе адекватно відреагувати попитом.
-Якщо імпортери спробують зіграти просто на прямому підвищення цін, то це призведе до того, що вони тільки втратять обсяги продажів, відповідно через деякий час ціни повернуться на колишній рівень. Відбудеться просто стримування попиту природним обсягом доходів і відповідно надалі — повернення до більш розумних і адекватних цін, — вважає експерт Мінекономрозвитку.
За його словами, основною групою товарів, яка в даному випадку схильна до ризику зростання цін, є побутова техніка.
— При всій потрібності цих товарів, це все ж не ті товари, придбання яких є питанням життя і смерті, — підкреслив Олейніков.
Що стосується продовольчих товарів, то сьогодні, на думку експерта, Україна практично повністю забезпечує внутрішнє споживання за рахунок власного виробництва.
Нагадаємо, 7 лютого Нацбанк України ввів гнучкий курс гривні. Офіційний курс буде встановлюватися залежно від результатів торгів на міжбанку.
Новости Бизнеса → Нафта на світових ринках подорожчала
Новости Бизнеса → Міжбанк відкрився доларом по 11 гривень
Новости Бизнеса → Євро на Forex показує динаміку до рубля та ієни
Новости Экономики → Обсяг продажу валюти на міжбанку України збільшився
Новости Бизнеса → Ф'ючерси на дорогоцінні метали коригуються