У Криму 16 березня на референдум винесуть питання про входження в РФ

6 марта 2014
3923 просмотра Голосов: 0 Автор:Евген Скил
article4087.jpg

Незважаючи на те, що проводити місцеві референдуми з умовами діючого законодавства неможливо, в Криму все ж мають намір 16 березня організувати плебісцит з двох питань: входження до складу РФ і відновлення конституції 1992 року.

На запланованому референдумі про статус Криму жителям півострова буде запропоновано відповісти на питання, чи повинна автономія залишитися у складі України або ж увійти до складу Росії. Про це повідомляє «РИА Новости» з посиланням на віце-прем'єра республіки Рустама Теміргалієва.

За його словами, на референдум виноситься два питання:

    Перше — виступаєте ви за входження Криму до складу РФ як суб'єкта Федерації?

    Друге — виступаєте ви за відновлення конституції Криму 1992 року?

Як зазначає «Центр журналістських розслідувань», 6 березня на позачерговому пленарному засіданні кримського парламенту 78 голосами було прийнято постанову «Про проведення загальнокримського референдуму» 16 березня 2014.

У пояснювальній записці до постанови, зокрема, зазначається, що:

«Події, що відбулися в лютому 2014 року в Києві, різко загострили суспільно-політичну ситуацію в Україні. Захопили в результаті антиконституційного перевороту владу націоналістичні сили. Вони грубо порушують Конституцію і закони України, невід'ємні права і свободи громадян, включаючи право на життя, свободу думки і слова, право говорити рідною мовою. Екстремістські угруповання зробили ряд спроб проникнення до Криму з метою загострення ситуації, ескалації напруженості і незаконного захоплення влади».

Кримські депутати, «висловлюючи величезну тривогу що створилася навколо кримської суспільно-політичної ситуації», постановили:

1. Увійти до складу Російської Федерації як суб'єкта Російської Федерації.

2. Призначити на 16 березня 2014 загальнокримський референдум (включаючи Севастополь), на який винести наступні альтернативні питання:

2. 1. Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації?

2. 2. Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?

3. Питання, яке одержало більшість голосів, вважається прямим вираженням волевиявлення населення Криму.

4. Затвердити текст бюлетеня для голосування на загальнокримському референдумі 16 березня 2014 року. Установити, що бюлетені для голосування на загальнокримському референдумі друкуються російською, українською і кримськотатарською мовами.

5. Затвердити «Тимчасове положення про загальнокримському референдуму».

6. Утворити Комісію Автономної Республіки Крим з проведення загальнокримського референдуму.

7. Комісії Автономної Республіки Крим з проведення загальнокримського референдуму організувати роботу із забезпечення проведення референдуму у відповідності з вищевказаним Тимчасовим положенням.

8. Доручити Раді міністрів Автономної Республіки Крим організувати фінансове, матеріально-технічне та інше забезпечення проведення загальнокримського референдуму.

9. Верховна Рада АРК звернулася до Президента Російської Федерації та Федеральних Зборів Державної Думи Російської Федерації з пропозицією про початок процедури входження до складу Російської Федерації як суб'єкта Російської Федерації.

Згідно з текстом конституції Криму 1992 року, республіка входить в державу Україна і визначає з нею свої відносини на основі договору і угод.

Як відомо, ЦВК України заявив, що проводити місцеві референдуми з умовами діючого законодавства неможливо. У Центрвиборчкомі відзначили, що жоден з діючих законів не визначає порядок проведення місцевих референдумів, а отже, їх організація є неможливою.

Похожие статьи:

Новости Общества​В Донецке продолжают пугать бандеровцами (ФОТО)

Новости ПолитикиУкраїнцям пропонують надати право через референдум звільняти чиновників

Новости ПолитикиПарламент Криму проголосував за референдум і відставку уряду

Новости ПолитикиАксенов перенес всекрымский референдум на 30 марта

Новости УкраиныЛуганские сепаратисты объявили результаты "референдума"

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk