У найкращому випадку курс долара в Україні складе 9 грн - експерт

5 февраля 2014
5267 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3605.jpg

За оптимістичного сценарію розвитку політичної ситуації в Україні курс долара може скласти 9 гривень за 1 долар, а за песимістичного сценарію експерти не бачать межі падіння вартості національної валюти.

Таку думку Корреспондент.net у середу, 5 лютого висловила експерт аналітичного центру ForexClub в Україні Марія Сальникова.

За її словами, основною причиною падіння курсу національної валюти стала політична ситуація в Україні.

“Основна причина - це політична ситуація. За тиждень до того, як був розгорнутий Майдан, підвищення курсу долара на міжбанку склало лише 0,17%, а від 28 листопада, коли був розгорнутий Майдан, і до вчорашнього дня зростання склало більше 8%”, - заявила вона.

За словами Сальникової, якщо політична ситуація в Україні не стабілізується, буде складно прогнозувати, до якого рівня знизиться курс гривні.

“За песимістичного сценарію верхньої планки падіння не видно. Механізм уже закручений - попит на валюту зростає, а регулятор не має потужності, щоб якось вплинути на цей процес“- вважає експерт.

Сальникова зазначила, що Нацбанк, як і раніше, виходить на міжбанк з інтервенціями, однак цими діями не вдається стабілізувати ситуацію.

“Якщо раніше регулятор виходив з інтервенціями і якось заспокоював учасників ринку, то зараз видно, що інтервенцій регулятора не достатньо. Він просто показує, що політика НБУ зберігається, але потужності в НБУ вже не вистачає. Запас золотовалютних резервів на досить низькому рівні, а зовнішніх валютних надходжень немає. Зокрема, від Росії ми поки що отримали лише 2 мільярди доларів з домовлених 15 мільярдів. І поки не буде додаткових фінансових надходжень, регулятор не зможе утримати курс. Політика Нацбанку лише підбадьорює учасників ринку, але фактичної користі гривні не приносить”, - стверджує експерт.

Водночас, на її думку, навіть якщо Росія допоможе, регулятор все одно не зможе утримати гривню через політичну нестабільність.

“Ситуація на валютному ринку стабілізується щойно почне налагоджуватися ситуація в політиці”, - заявила вона.

Водночас Сальникова зазначила, що зниження курсу національної валюти на рівні 10% було очікуваним у ситуації політичної нестабільності.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаИбупрофен и аспирин вызывают аритмию

ОбществоСпециалисты советуют запастись топливом

Здоровье и медицинаЭксперты надеются, что простая упаковка сделает вредные продукты непривлекательными

Новости ОбществаНа таможне Россия прекратила пропускать машины с украинской продукцией

IT-ТехнологииИсследователи хотят эксгумировать Шекспира

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk