Українців зобов'яжуть подавати додаткову декларацію

28 января 2014
2789 просмотров Голосов: 0 Автор:Євген Торін
article3364.jpg

Фізичні особи при переміщенні через кордон банківських металів, платіжних документів і цінних паперів, наявних і дорожніх чеків на суму 10 тисяч євро і більше будуть заповнювати нову декларацію валютних цінностей, відповідний проект постанови Кабінету міністрів розробило Міністерство фінансів.

В пояснювальній записці до документу на сайті відомства йдеться:

Пропонується затвердити окрему форму декларації валютних цінностей і положення до неї для отримання повної інформації про рух валюти (обсяги, походження, цілі, призначення) і забезпечення акумулювання такої інформації з метою подальшого використання у встановленому законодавством порядку.

На даний час при вивезенні великих грошових сум окрема валютна декларація не подається. Подається один документ на все дороге майно, і валютні цінності декларуються громадянами разом з іншими речами, що переміщуються ними через митний кордон України. При цьому статистична інформація про переміщення громадянами валютних цінностей через кордон відсутня.

Розробник проекту стверджує, що введення нової декларації відповідає міжнародній практиці та рекомендаціям FATF (міжурядова організація — Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей).

Інформація про рух валютних цінностей повинна бути в обов'язковому порядку збережена й оброблена контролюючим органом, а також повинна бути доступною для повноважних органів влади відповідно до законодавства, — йдеться в пояснювальній записці.

У разі прийняття документа в оприлюдненому вигляді, нові декларації будуть введені через 90 днів після опублікування постанови.

Похожие статьи:

Новости Политики​Група кримських татар прорвала кордон, щоб допомогти Мустафі Джемілєву повернутися в Крим

Новости в мире​Російські війська, що проводили навчання на українському кордоні, повернулися в місця своєї дислокації

Новости УкраиныНіяких пересувань військ поблизу кордону України не спостерігається, але охорона держкордону посилена - Держприкордонслужба

ПроисшествияРоссія закриває кордон для 3 областей

Политические статьи​Європа йде в контррозвідку

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk