Українські науковці виступили проти заборони на закордонні відрядження

27 января 2014
3960 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3325.jpg

Український науковий світ обурений постановою Кабміну №969 від 25 грудня. Вона вводить тимчасову заборону на всі закордонні відрядження бюджетників з метою економії державних коштів, повідомляє Дзеркало тижня.

Заборона поширюється і на представників державних наукових організацій. За словами професора Харківського національного університету ім. Каразіна Олега Заславського, ці заходи поставлять українську науку в умови ізоляції. Адже подібного не було навіть у сталінський період історії СРСР.

Цю проблему в листі прем'єр-міністру Миколі Азарову підняла і голова комітету з питань науки і освіти ВР України Лілія Гриневич. Вона зазначила, що економічне зростання України можливе тільки за умови «технологічного використання наукових знань».

За її словами, міжнародне наукове співробітництво підтримує науку в Україні за рахунок міжнародних грантів, тоді як державний бюджет фінансує її порівняно мало. «Тому позбавлення можливості участі українських науковців у міжнародних наукових дослідженнях, науково-технічних програмах, проектах і обмінах викладацькими кадрами сприятиме ізоляції вітчизняних вчених від світового прогресу, посилить і без того затяжну кризу в науковій сфері та призведе до її остаточного знищення», - сказано в листі.

Багато академіків вважають, що заборона на відрядження не матиме серйозних наслідків для розвитку науки. Адже науковці і так їздять у відрядження або за рахунок зарубіжної сторони, або за свій рахунок. Але тепер серйозно ускладниться організація закордонних відряджень від наукових організацій та установ. Для них потрібно отримати спеціальні дозволи.

Кабінет міністрів України призупинив до 1 січня 2015 року відрядження чиновників за кордон. Про це сказано в постанові уряду №969 від 25 грудня 2013 року.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаОвсянка может быть вредна для здоровья - ученые

Здоровье и медицинаИзвестно самое лучшее время для кофе

Бизнес-технологииУченые будут искать жизнь под поверхностью Марса

Женский разделЛюбовь не умирает

Здоровье и медицинаПолезно ли красное вино

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk