Ющенко закликав владу та опозицію не допустити в країні громадянської війни

20 января 2014
3117 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3086.jpg

Президент України (у 2005-2010 роках) Віктор Ющенко закликав владу і опозицію сісти за стіл переговорів, щоб не допустити в країні громадянської війни.

Другий день в центрі Києва тривають заворушення - не припиняються сутички між мітингувальниками та правоохоронцями, які кидають один в одного то каміння, то бруківку, то шумові гранати, стріляють. У ході зіткнень, за останніми даними, постраждали близько 100 правоохоронців і більше сотні мітингувальників.

"Політичні переговори повинні стати способом виходу із ситуації як тактично - для сьогодні, так і з точки зору стратегічних вимог українських громадян. Перемога вулиці, перевага сили в протистояннях можуть стати першим епізодом громадянської війни. У будь-якому випадку такий сценарій не повинен бути реалізований" , - цитує заяву Ющенка в понеділок, 20 січня, прес-служба Нашої України.

Він вважає, що протистояння на вулиці Грушевського можна було не допустити, якби правоохоронні органи не заблокували рух вулицею для мирних мітингувальників й автомобілів Автомайдану.

"Створення барикад правоохоронцями, встановлення автобусів і щитів стало неадекватною відповіддю і радикалізувало настрої людей, які збиралися продемонструвати свою незгоду з прийнятими у парламенті законами антидемократичного спрямування. Мирний характер Майдану порушили непрофесійні дії міліції. Застосування водометів і гранат взагалі має стати предметом розслідування як грубе порушення українського та міжнародного законодавства", - вважає Ющенко.

Він також вказав на те, що брак політичного лідерства і відсутність чіткого реалістичного плану дій стало не тільки основною проблемою для збереження авторитету опозиції, а й радикалізувало учасників Майдану.

Напередодні, 19 січня, президент Віктор Янукович доручив секретарю ради національної безпеки і оборони Андрію Клюєву створити робочу групу для розгляду питань з врегулювання політичної кризи. Лідер УДАРу Віталій Кличко наполягає на особистій присутності президента на зустрічі.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиПутин получил обращение трех украинских президентов

Новости ОбществаБывший глава государства торгует на рынке старинными вышиванками

Новости УкраиныЯнукович стверджує, що влада всі зобов'язання виконала

Новости ПолитикиБогословська: я зроблю все, щоб на виборах переміг кандидат від опозиції

Новости ПолитикиОпозиція готується назвати "єдину команду для перемоги"

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети