Ющенко закликав владу та опозицію не допустити в країні громадянської війни

20 января 2014
3543 просмотра Голосов: 0 Автор:
article3086.jpg

Президент України (у 2005-2010 роках) Віктор Ющенко закликав владу і опозицію сісти за стіл переговорів, щоб не допустити в країні громадянської війни.

Другий день в центрі Києва тривають заворушення - не припиняються сутички між мітингувальниками та правоохоронцями, які кидають один в одного то каміння, то бруківку, то шумові гранати, стріляють. У ході зіткнень, за останніми даними, постраждали близько 100 правоохоронців і більше сотні мітингувальників.

"Політичні переговори повинні стати способом виходу із ситуації як тактично - для сьогодні, так і з точки зору стратегічних вимог українських громадян. Перемога вулиці, перевага сили в протистояннях можуть стати першим епізодом громадянської війни. У будь-якому випадку такий сценарій не повинен бути реалізований" , - цитує заяву Ющенка в понеділок, 20 січня, прес-служба Нашої України.

Він вважає, що протистояння на вулиці Грушевського можна було не допустити, якби правоохоронні органи не заблокували рух вулицею для мирних мітингувальників й автомобілів Автомайдану.

"Створення барикад правоохоронцями, встановлення автобусів і щитів стало неадекватною відповіддю і радикалізувало настрої людей, які збиралися продемонструвати свою незгоду з прийнятими у парламенті законами антидемократичного спрямування. Мирний характер Майдану порушили непрофесійні дії міліції. Застосування водометів і гранат взагалі має стати предметом розслідування як грубе порушення українського та міжнародного законодавства", - вважає Ющенко.

Він також вказав на те, що брак політичного лідерства і відсутність чіткого реалістичного плану дій стало не тільки основною проблемою для збереження авторитету опозиції, а й радикалізувало учасників Майдану.

Напередодні, 19 січня, президент Віктор Янукович доручив секретарю ради національної безпеки і оборони Андрію Клюєву створити робочу групу для розгляду питань з врегулювання політичної кризи. Лідер УДАРу Віталій Кличко наполягає на особистій присутності президента на зустрічі.

Похожие статьи:

Новости УкраиныЯнукович стверджує, що влада всі зобов'язання виконала

Новости ОбществаБывший глава государства торгует на рынке старинными вышиванками

Новости ПолитикиПутин получил обращение трех украинских президентов

Новости ПолитикиОпозиція готується назвати "єдину команду для перемоги"

Новости ПолитикиБогословська: я зроблю все, щоб на виборах переміг кандидат від опозиції

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk