​Американська NASA зупинила співробітництво із Роскосмосом через Крим

3 апреля 2014
3992 просмотра Голосов: 0 Автор:
article4365.jpg

Для співробітників NASA, до особливого розпорядження, вводиться заборона на поїздки до Росії, листування по електронній пошті і проведення телеконференцій з російськими колегами, зустрічі з ними на міжнародних заходах, також забороняються візити російських представників в NASA.

— Беручи до уваги безупинне порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України, NASA призупиняє більшість своїх поточних контактів з РФ. NASA і Роскосмос, однак, пролонгують спільну роботу, за для підтримки безпечногго та безперебійного функціонування Міжнародної космічної станції, — вказано в заяві американців.

Перезапуск американських шатлів?

У той же час, NASA, згорнувши всі плани по запуску шаттлів після катастрофи 2003 року, розглядає питання про відновлення запусків транспортних засобів з американської території на МКС до 2017 року.

— Існує варіант між повним фінансуванням космічних запусків американською стороною і пересиланням до Росії мільйонів доларів знову і знову. Адміністрація Обами хоче інвестувати в Америку — і ми сподіваємося, що Конгрес підтримує цю точку зору, — сподіваються у відомстві.

Деякі російські політики не сприйняли заяву агентства всерйоз.

— А у нас крім МКС співпраці з NASA і не було, — зазначив у своєму «Twitter» заступник голови уряду Росії Дмитро Рогозін.

На сайті Роскосмоса, однак, зазначено, що американське відомство серед іншого бере безпосередню участь у створенні російського космічного апарату «Спектр- РГ». Відповідна угода була підписана ще в лютому 2011 року.

За підрахунками NASA, одне місце для американського астронавта на МКС обходиться США у 70 мільйонів доларів.

Експедиція під прицілом?

Протягом усього березня адміністрація NASA всіляко заперечувала можливість впливу кримської кризи на двостороннє космічне партнерство.

Тільки минулого тижня на МКС прибули російські космонавти Олександр Скворцов та Олег Артем'єв і астронавт NASA Стівен Суонсон, яким належить провести на орбіті в цілому 176 діб.

Скворцов, Артем'єв та Суонсон входять до складу 39-ої та 40-ої експедицій на МКС.

Командир 39-ої експедиції, японець Коічі Ваката, а також російський космонавт Михайло Тюрін і американський астронавт Рік Мастраккіо вже знаходяться на станції. Їх туди доставив корабель «Союз ТМА- 11М» ще 7 листопада минулого року.

Після того як ці члени екіпажу покинуть станцію, командиром нової експедиції стане саме Суонсон. Для учасників «заїзду» на борту станції заплановано більше 40 науково-технічних експериментів.

— У нас з росіянами найвищою мірою глибокі та інтегровані відносини. Ми залежимо від них, як і вони від нас. «Розлучення» — це просто не варіант, — заявив «Associated Press» керівник відділу космічної політики в університеті Джорджа Вашингтона Скотт Пейс.

Вчений виявив побоювання, що рішення NASA може привести до збоїв у спільній роботі по експериментах у космосі.

Крим як привід?

Різке охолодження у відносинах Росії з одного боку та ЄС і США з іншого настало, після того як Москва визнала результати кримського референдуму про незалежність 16 березня і де-факто приєднала півострів до Росії кількома днями пізніше.

Президент Обама сказав, що не вважає російську анексію Криму доконаним фактом.

Конгрес США схвалив в середу заборону на в'їзд на американську територію і заморожування активів росіян і українців, винних, на думку Вашингтона, в ескалації конфлікту або порушенні прав людини на Україні, які вчинили дії по підриву суверенітету цієї країни, залучених до масштабної корупції чи відповідальних за неї.

Похожие статьи:

Новости УкраиныНовый премьер Крыма переподчинил себе МВД, МЧС, армию и флот и призвал Путина вмешаться

Новости в миреРосія збільшує свої військові витрати

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости в миреПриєднавшись до РФ кримчани не зможуть здавати житло

Политические статьи​Посольство США в РФ по пунктам опровергло пропаганду Кремля

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети