​Будь-який іноземець може стати громадянином Росії

4 апреля 2014
4358 просмотров Голосов: 0 Автор:Евген Скил
article4379.jpg

Депутати РФ спростили процедуру отримання громадянства.

За новими правилами, якщо у іноземця є або були прямі родичі, які проживали на території нинішньої Росії в радянські роки або за часів Російської імперії, то може стати громадянином Росії.

Для натуралізації за спрощеною процедурою іноземець повинен: вже постійно жити в Росії, відмовитися від іноземного громадянства і довести Федеральній міграційній службі (ФМС), що досконало володіє російською мовою. Такий законопроект практично повністю схвалили депутати Держдуми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: 40 країн, разом із США, подали скарги в ООН на дії Росії

Знання російської мови — головне, заради чого уряд вніс на початку березня до Держдуми цей законопроект, який передбачав спрощену процедуру отримання російського громадянства саме для «носіїв російської мови».

Ідею підтримали майже всі думські фракції, оскільки уряд зробив те, що пообіцяв президент у своєму посланні Федеральним зборам в грудні минулого року. Лише фракція «Справедлива Росія» голосувала проти при обговоренні проекту в першому читанні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Приєднавшись до РФ кримчани не зможуть здавати житло

«Справороси» вирішили, що новими правилами скористаються насамперед «мільйони нелегальних мігрантів» з країн ближнього зарубіжжя. Адже урядовий варіант дозволяв видавати російські паспорти кожному «носію російської мови», чиї «родичі по прямій висхідній лінії раніше постійно проживали на території РФ, в тому числі на території, яка відносилась до Російської імперії та СРСР». Крім того, «справороси» не розуміли, хто визначатиме, носій чи російської мови той чи інший іноземець.

У підсумку думський комітет з конституційного законодавства змінив деякі формулювання законопроекту до другого читання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Для поездок в Россию заграничный паспорт не пригодится

Іноземець, який претендує на російське громадянство, повинен пройти співбесіду спеціальної комісії, члени якої визнають у ньому «носія російської мови» або не визнають. Комісії за участю професійних філологів та лінгвістів будуть працювати в системі. Якщо з'ясується, що іноземець володіє російською мовою не настільки, щоб «повсякденно використовувати її в сімейно-побутовій та культурній сферах», громадянства він не отримає, але через певний час зможе знову спробувати стати росіянином і повторно пройти співбесіду.

Крім того, на отримання громадянства РФ за спрощеною процедурою (максимум за дев'ять місяців) зможе претендувати тільки той, хто сам або його «родичі по прямій висхідній лінії постійно проживають або раніше постійно проживали на території, яка відносилась до Російської імперії чи СРСР, в межах державної кордону Російської Федерації».

У такому вигляді законопроект влаштував практично всіх депутатів, включаючи «справоросів». Вони схвалили його в другому читанні і сьогодні ввечері мають намір остаточно затвердити в третьому читанні.

Похожие статьи:

Новости Политики​Махницький зможе позбавляти нардепів недоторканості

Скандал​Віктора Цоя захистять в суді

Новости Преступности​Мельника випустили із СІЗО за 609 тисяч гривень

Политические статьиМи збудуємо разом нову Україну

Новости в миреРосія повертається в СРСР

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk