​Рожеві велосипеди розвантажать центр Праги від транспортних пробок

20 апреля 2014
3990 просмотров Голосов: 0 Автор:
article4531.jpg

Програма відрізняється від звичайного прокату тим, що велосипед можна буде залишити у будь-якій точці міста.

У спробі позбавитися від транспортних пробок, буквально паралізуючих вузькі вулиці історичного центру Праги в години пік, міська влада все активніше агітує городян пересідати на велосипеди. У чеській столиці вже діє система прокату велосипедів, які ті, якщо бажають, беруть на спеціальних стоянках і на таких же стоянках залишають.

Проте, нова програма «Рожевий велосипед», на думку батьків міста, являє собою «проривною» в плані активізації велосипедного руху і, відповідно, ще більше зменшить кількість приватних автомобілів на міських вулицях і площах.

Відмінність цієї програми від звичайного прокату велосипедів полягає в наступному — якщо бажаєте скористатися цим двоколісним засобом пересування, можете залишати його там, де захоче, не прибігаючи до допомоги спеціальних велосипедних стоянок, які можуть бути розташовані на порядній відстані від тієї точки, куди людині треба виїхати. Велосипеди, зрозуміло, не стоять на вулицях просто так. Кожен з них замкнутий на серйозний кодовий замок і прикріплений ланцюгом до дерева, ліхтарного стовпа або до стаціонарної паркової лавки.

Учасник програми за допомогою свого мобільного телефону входить у базу даних парку «Рожевих велосипедів», повідомляє місце, де він хоче сісти за кермо і дізнається код від замку. Завершивши маршрут, велосипедист так само замикає рожевий засіб пересування на замок, а його код повідомляє оператору. Після чого велосипедом може скористатися будь-який інший учасник програми. Щоб отримати доступ до програми і стати її учасником, досить зареєструватися і заплатити річний внесок у розмірі однієї тисячі крон /приблизно 50 доларів/.

Рожевими велосипеди називаються тому, що їх рама, кермо і навіть педалі дійсно забарвлені в цей приємний, видимий здалека колір. Зараз до програми «Рожевий велосипед» підключені понад 230 пражан.

Міська влада Брно і Острави — другого і третього за величиною чеських міст — вивчають празький досвід з перспективою організації подібної ж системи і у своїх містах.

Похожие статьи:

Новости Украины​На сході України частково перервано залізничне сполучення

Новости Киева​У Києві Бондаренко вирішив заборонити стихійну торгівлю біля станцій метро

Новости Украины​Переворот в ДНР: Люди «Стрілка» змістили «народних» лідерів

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Новости Политики​Міноборони РФ: Україна зосередила на кордоні з Росією 15-тисячне угруповання військ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk