ЄС дорікає Росії у тиску на сусідні країни та недотриманні зобов'язань щодо СОТ

24 января 2014
2119 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3248.jpg

Євросоюз звинувачує Росію у тиску на його східних сусідів та окремі держави ЄС і заявляє, що ці та низка інших подразників не дають повністю розкрити потенціал співпраці Брюсселя та Москви.

"ЄС і Росія - невіддільні партнери, але за минулі роки у нас накопичилися серйозні розбіжності, наприклад, невиконання зобов'язань у рамках СОТ, різний підхід до взаємин між громадянським суспільством та державою, Східне партнерство, а також тиск Росії на деяких наших східних сусідів та окремі країни-члени ЄС, що є неприйнятним", - заявив голова представництва ЄС у Росії Вігаудас Ушацкас напередодні саміту РФ-ЄС, який відбудеться 28 січня у Брюсселі.

Текст висловлювань Ушацкаса поширений у п'ятницю, 24 січня, прес-службою представництва ЄС у Москві.

"Ці подразники, що не дозволяють нам розкрити повний потенціал нашої співпраці, а також наша взаємозалежність вимагають відкритої, стратегічної розмови між нашими лідерами. Нам необхідна довіра", - наголосив європейський дипломат.

За його словами, "оскільки нам необхідна довіра, ми домовилися, що на саміті 28 січня у Брюсселі лідери відкрито і відверто обговорять існуючі розбіжності, у тому числі ті, що стосуються наших спільних сусідів, і розглянуть можливості для подальшого розвитку нашого стратегічного партнерства, у тому числі щодо створення спільного економічного простору від Атлантики до Тихого океану та підготовки нової угоди між ЄС та Росією".

Ушацкас висловив упевненість, що і РФ, і ЄС можуть стати сильнішими, якщо Москва та Брюссель будуть будувати свої відносини на довірі, дотриманні міжнародних зобов'язань, повазі незалежності, суверенітету та вільного вибору спільних сусідів.

"Важливо, щоб не лише лідери, а й бізнес, і громадянське суспільство, і представники наукової спільноти та засобів масової інформації конкретними прикладами створювали спільний простір від Атлантики до Тихого океану. ЄС і Росія є стратегічними партнерами. У нас спільний континент та історія. Ми покликані створювати наше спільне майбутнє разом", - зазначив він.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУкраїнці заборгували російським банкам 11 мільярдів доларів

Скандал​В Сети шутят над Евровидением: бороды «отростили» Тимошенко и Оробец

Новости Сельского хозяйстваРоссия может ввести запрет на поставки молока и рыбы из Эстонии

Новости Сельского хозяйстваРоссия. Федоров о рекордных показателях уборки 2013

Новости Сельского хозяйстваРоссия в 2013 году собрала 91,3 млн тонн зерна

Теги: россия, ес, вто
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk