​Сноуден офіційно вступив на посаду ректора шотландського Університету Глазго

23 апреля 2014
4135 просмотров Голосов: 0 Автор:Евген Скил
article4559.jpg

Інавгураційну промову екс-співробітник спецслужб США виголосив по відеозв'язку: в'їзд до Великобританії для нього закритий

Екс-співробітник спецслужб США Єдвард Сноуден офіційно вступив сьогодні, в середу 23 квітня, на посаду ректора шотландського Університету Глазго.

Урочиста інавгурація пройшла в старовинному церемоніальному залі – «Бьют-холле», де 18 лютого було оголошено про його обрання більшістю голосів студентів, повідомив директор ВНЗ по зв'язках зі ЗМІ і громадськістю Пітер Айтчісон.

Сноуден виступив перед сотнями присутніх по відеозв'язку з інавгураційною промовою. Він подякував університету за зроблену честь і виразив розчарування тим, що не зміг особисто бути присутнім на зборах. За його словами, в'їзд до Великобританії для нього закритий, оскільки він вважається загрозою для місцевого суспільства.

— Ідея про те, що, вірячи в щось, ми повинні за це стояти, буде для мене керівництвом в ролі ректора університету, — завірив Сноуден аудиторію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Журналістам, які першими опублікували матеріали Сноудена, отримали престижну премію

Айтчісон підтвердив, що інавгурація у відсутність обраного ректора, як і виконання їм повноважень у такому разі, «не є безпрецедентними». За його словами, це «не проблема, оскільки головне правило — виступати від імені студентів».

Церемонія передбачала вручення новому володареві посади мантії, «вона була розміщена замість цього на порожньому кріслі», повідомив Айтчісон.

Термін знаходження на посаді ректора Університету Глазго складає три роки, Сноуден змінив на ній депутата Чарльза Кенеді, що займав її два терміни.

Як обирали Єдварда Сноудена

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Cведения о деятельности АНБ продолжают шокировать общественность

Згідно з повідомленням університету, «на виборах ректора була відмічена рекордна явка» — 6560 людей. Голосування в лютому продовжилося два дні в електронному форматі, причому у вигляді альтернативного голосування, при якому претенденти оцінюються в порядку переваги, пояснили в університеті найбільшого міста Шотландії і четвертого по кількості населення у Великобританії.

Всього на посаду претендували чотири кандидати: Сноуден, британський драматург і письменник Алан Біссет (вибув в першому крузі), священик Кельвін Холдсуорт і велогонщик Грэм Обрі. У ВНЗ відмічали, що усі номінанти «особисто погодилися» брати участь у виборах.

Фігура Сноудена притягнула найбільше число голосів на обох етапах підведення підсумків альтернативного голосування — 3124 і 3347 відповідно. Найближчий конкурент отримав відповідно 1258 і 1563 голосів.

Які завдання належить виконати новому ректорові

Сноудену на новій для себе посаді належить представляти студентів перед лицем менеджменту університету, обговорювати з ним виникаючі проблемні моменти. Відповідаючи на питання, чи означає це, що ректорська позиція в цьому ВНЗ, швидше, «почесна», Айтчісон відповів ствердно. Він визнав, що її володар «не бере участі в розробці стратегії університету, його політики».

— Але представляти студентів важливо. Головне при цьому — бути голосом студентського співтовариства, — підкреслив він.

Минулого року 30-річний Сноуден отримав тимчасовий притулок в Росії. У США екс-співробітникові спецслужб пред'явлені звинувачення в розголошуванні секретної інформації. Йому загрожує покарання у вигляді тривалого ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Гра Angry birds та соцмережі Facebook i Twitter зливають інформацію спецслужбам

Похожие статьи:

Новости УкраиныСБУ оприлюднила перемовини, що доводять причетність РФ до захоплення інспекторів ОБСЄ сепаратистами

Новости Украины​Спецслужби консультують владу Києва - «Bild»

Новости Преступности​Служба безпеки України повідомляє про загрозу життя Юлії Тимошенко

Происшествия​Під час зіткнень в Одесі 37 чоловік загинули і 200 отримали поранення - МВС

Новости УкраиныУкраине пришлось закрыть пункты пропуска в Крым и Севастополь

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk