Азербайджан не збирається укладати угоду про асоціацію з ЄС - Алієв

23 января 2014
2597 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3229.jpg

Відносини Азербайджану та ЄС будуються на основі угоди про партнерство і співробітництво, укладеної в 1996 році в Люксембурзі, яка набула чинності в 1999 році. Баку включений також у програму ЄС Східне партнерство, мета якої - зближення з Україною, Вірменією, Молдовою, Грузією, Азербайджаном та Білоруссю без їхнього прийняття в ЄС.

"Я вважаю, що рівень відносин між Азербайджаном та Євросоюзом, напевно, вимагає більш високої форми співробітництва, ніж асоціація. І потім саме слово "асоціація" не зовсім прийнятне для нас", - заявив Ільхам Гейдар огли Алієв в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Алієв зазначив, що Азербайджан давно співпрацює з ЄС з багатьох напрямків і цілком задоволений рівнем цієї співпраці в енергетиці, економіці та транспортній сфері.

За словами глави Азербайджану, перед країною не стоїть вибір між співпрацею з ЄС та Митним союзом.

"З членами Митного союзу у нас двосторонні відносини дуже активні. У нас зростає товарообіг і, в цілому, політичні контакти на високому рівні. Перед нами ніколи не стояло питання якихось виборів, альтернатив. Ми співпрацюємо і з членами МС, і з членами ЄС", - сказав Алієв.

У 2009 році глави МЗС країн ЄС видали Єврокомісії мандат на початок переговорів про укладення з Вірменією, Азербайджаном і Грузією двосторонніх угод про асоціацію з ЄС, які замінять двосторонні плани дій з цими країнами.

Похожие статьи:

Новости в миреВірменія відкрила вогонь по Азербайджану

Новости ПолитикиАзаров готується кинути Україну в обійми Митного союзу (Документи)

Новости БизнесаУкраина -Китай,взаимный торговый обмен - гривна-юань

Новости в миреСегодня в Давосе стартует Всемирный экономический форум

Новости УкраиныПроти уряду діє не опозиція, а бойовики - Азаров

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk