Естонія запрошує війська США на свою територію

7 января 2014
2954 просмотра Голосов: 0 Автор:
article2677.jpg

За постійну військову присутність США в Естонії висловився міністр оборони ЕстоніїУрмас Рейнсалу, пише портал Delfi.

"Я був би дуже радий бачити постійну присутність США у себе на батьківщині", - заявив він, виступаючи в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

Питання виникло в контексті обговорення ситуації в балтійському регіоні, який Рейнсалу вважає "єдиним в НАТО, де військово-стратегічний баланс складається не на користь альянсу".

На підтвердження він послався, зокрема, на торішні натовські навчання "Стедфаст джаз" за участю приблизно 6000 чоловік і російсько-білоруські стратегічні навчання "Захід-2013", в яких, за словами естонського міністра, було задіяно до 100 тисяч військовослужбовців.

Про сусідство з Росією Рейнсалу в цілому говорив із тривогою: "Чи буде звідти йти загроза чи ні, тепер уже не чисто політичне питання. І з військового погляду, як ми розуміємо, баланс у нашому регіоні складається тепер не на користь НАТО".

Втім, міністр підкреслював, що "не хоче звучати параноїдально" і вважає "загрозу військових дій або військового конфлікту в регіоні на сьогоднішній день, безсумнівно, дуже низькою".

Про збереження в низці країн Європи тактичної ядерної зброї США естонський міністр у своєму виступі не згадував. А коли йому про це нагадали, заявив, що вважає "ядерне стримування вкрай необхідним для НАТО".

Його також попросили дати заочну відповідь людям, які вважають, що після закінчення Холодної війни НАТО перетворилося на міжнародній арені в "антагоніста або агресора".Рейнсалу із цим не погодився і підкреслив, що, на його переконання, "дії НАТО в різних сценаріях цілком виправдані принципами свободи, людської гідності і гуманітарними міркуваннями".

Відповідаючи на питання про ситуацію в Україні, Рейнсалу сказав, що "має, м'яко кажучи, великі сумніви в тому, що Янукович приведе свою країну в Європу". "Ні, він того не зробить", - додав естонський міністр.

У посольстві Естонії в США кореспондентові ІТАР-ТАРС сказали, що головна мета робочого візиту Рейнсалу в Вашингтон - двостороння зустріч та переговори з американським колегою Чаком Хейгелом.
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk