FT: Як відтягнути Київ від краю прірви

21 января 2014
2319 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3132.jpg

Противники уряду так само не вправі вдаватися до насильства, як і сам уряд - навіть якщо вони побоюються, що їхня країна скочується до авторитаризму, - пише британськагазета The Financial Times.

Обидві сторони повинні заспокоїтися і почати шукатимирні рішення. Лідерам опозиції слід зробити все можливе, щоб стримати агресивні елементи в рядахпротестного руху, чиї дії здатні підірвати позиціїпротестного руху і викликати жорстку реакцію уряду.

У свою чергу, президент України Віктор Янукович має зрозуміти, що заворушення стали наслідкомдраконівського законодавства, спрямованого протипротестів, яке він провів минулого тижня через парламент.Підписавши ці антидемократичні закони, пан Янукович змусив багатьох порівняно помірних учасників протестіввирішити, що у них є один вихід - йти на вулиці.

Нові норми різко обмежують права українців на законний протест, а також правову захищеність протестувальників. За ним за такі «злочини» як установка наметів або носіння велосипедних шоломів для захисту, можуть бути кинуті до в'язниці тисячі учасників абсолютно мирних протестних заходів. Крім того, вони можуть привести до арешту низки політичних лідерів. Вони загрожують свободі преси та іншим свободам настільки сильно, що з ними майбутні президентські вибори, ймовірно, не зможуть бути вільними й чесними, а громадяни не зможуть оскаржити результати голосування в разі фальсифікацій.

Віктор Янукович має зрозуміти, що заворушення стали наслідкомдраконівського законодавства, спрямованого проти протестів, яке він провів минулого тижня через парламент


Пропозиція пана Януковича розпочати переговори з опонентами влади через спеціальнукомісію слід вітати. Однак він від початку скомпрометував цю ініціативу, призначившиголовою комісії секретаря ради національної безпеки - прихильника жорсткої лінії, якого учасники протестів звинувачують у тому, що він саме віддав наказ про розгінстудентської демонстрації, який став приводом для масових протестів.

Більш того, цієї пропозиції явно не достатньо. Пану Януковичу слід відмінити спрямовані проти протестів закони. Приводом для цього можуть стати вкрай сумнівні обставиниїхнього схвалення парламентом.

Зовнішній світ мусить дати зрозуміти пану Януковичу, що, підписавши ці закони, він перетнув межу і зробив крок у бік авторитарної системи, близької до тієї, яка існує в Росії чи навіть в іншій сусідній диктаторській слов'янській країні - Білорусі. Потенційно ефективні можуть бути вибіркові санкції проти високопоставлених українських чиновників - такі, як заморожування активів або заборону на видачу віз. США правильно роблять, натякаючи, якщо пан Янукович не скасує закони чи влаштує жорсткий розгін демонстрацій з масовими арештами, такі санкції можуть бути введені.

Зовнішній світ мусить дати зрозуміти пану Януковичу, що, підписавши ці закони, він перетнув межу і зробив крок у бік авторитарної системи, близької до тієї, яка існує в Росії чи навіть в іншій сусідній диктаторській слов'янській країні - Білорусі


Євросоюз утримується від подібних заходів. Однак він може вжити інші кроки, здатні змусити українське керівництво змінити курс. Зокрема він може - з урахуванням того, що Україна в листопаді змінила політику і повернулася в бік Росії, - переглянути низку механізмів співпраці, створених в останні роки, щоб наблизити Україну до європейської інтеграції. Багато з цих механізмів вкрай цінні для Києва. Одночасно Брюсселю слід продовжувати демонструвати, що шлях для інтеграції знову відкриється, коли в Україні з'явиться уряд дійсно налаштований ним рухатися.

Вирішальну роль можуть ще раз зіграти українські олігархи-мільярдери. АвторитарнийКиїв, позбавлений друзів за межами колишнього Радянського Союзу, не в їхніх інтересах.Як і під час Помаранчевої революції, вони можуть змусити пана Януковича повести себерозсудливо, а також запропонувати йому і його родині гарантії безпеки, якщо він вирішить провести дострокові вільні вибори і програє на них.

Навіть незважаючи на те, що йому в потилицю дихає Росія, пан Янукович володієобмеженими ресурсами. У нього не так вже й багато поліцейського спецназу, а на те, що армія допоможе йому придушити протести, він не може покладатися - минулої п'ятницівін відправив у відставку свого командувача сухопутними військами. Це означає, що у нього є серйозні підстави прагнути до компромісу. Якщо його дійсно хвилює майбутнястабільність його країни, йому слід відтягнути її від краю прірви.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович насварив уряд Азарова за відсутність "покращення"

Новости ПолитикиБулатецький: Вибори в такій системі проводити немає сенсу

Новости ПолитикиЧерез портрет Януковича депутат облради сидітиме вдома з електронним браслетом

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Новости ПолитикиВ оппозиции считают единого кандидата недостаточным для победы

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk