На Філіппінах розгорнуто армійську операцію проти ісламістів: майже півсотні вбитих

29 января 2014
2492 просмотра Голосов: 0 Автор:
article3399.jpg

На півдні Філіппін четвертий день проходить армійська операція проти радикального угруповання Ісламські бійці за свободу Бангсаморо (Bangsamoro Islamic Freedom Fighters (BIFF); Бангсаморо - споконвічна земля мусульманської меншини моро). Кількість убитих вже підбирається до півсотні, передає в середу Xinhua, посилаючись на військових представників.

BIFF складається з бійців, що відкололися від Фронту ісламського звільнення моро, який разом з урядом запустив мирний процес. Згідно з його дорожною картою , Фронт відмовляється від спроб відокремити від країни території південного регіону Мінданао в обмін на створення там владою автономного району Бангсаморо.

У суботу, 25 січня, між Фронтом і владою було підписано четвертий за рахунком і фінальний додаток до пакту про мир. Такого результату сторони досягали цілих 13 років, розповідають GMA News і Asharq Al-Awsat.

Однак Ісламські бійці, які не відмовилися від сепаратистських намірів і регулярно влаштовують теракти, після цього атакували армійську базу, убивши одного військовослужбовця і поранивши ще сімох. У відповідь військові в неділю почали зачистку, яка переросла в масштабну операцію.

З вівторка позиції угруповання обстрілюють з гаубиць. А в понеділок, за даними правозахисного центру Мінданао, бойовиків атакували з повітря.

Тим часом, незважаючи на триваючі зіткнення, BIFF заявляє, що відкрита до переговорів з владою. При цьому угруповання звинувачує владу в тому, що вона не виявляє найменших намірів вступити в діалог, передає Rappler.com.

Філіппіни є країною з переважно християнським населенням. На півдні більшість становили мусульмани, але в результаті цілеспрямованої політики, що проводилася ще з часів колоніального панування Іспанії (середина XVI століття), мусульмани-моро перетворилися на меншість на власній території.

Провінції, розташовані на Мінданао, донині є найменш розвинутими в країні, а місцеві мусульмани - малозабезпеченою і малограмотною частиною населення . При цьому в регіоні зосереджені найбагатші поклади нафти і газ , розробці яких перешкоджає тривалий збройний конфлікт. Його жертвами за 40 років стали понад 150 тисяч людей.

Похожие статьи:

Новости УкраиныНачался "призыв" в армию автомобилей

Политические статьиАрмия без головы или голова без армии

Новости УкраиныДо резерву армії будуть зараховувати усіх

Новости в миреМощное землетрясение потрясло Филиппины

Новости УкраиныНовый премьер Крыма переподчинил себе МВД, МЧС, армию и флот и призвал Путина вмешаться

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk