Новий лауреат Нобелівської премії з літератури -Світлана Алексієвич,уродженка України

10 октября 2015
1671 просмотр Голосов: 0 Автор:Роман Новицкий
article10568.jpg


В ході визначення лауреатів премій під час «Нобелівського тижня» у Стокгольмі члени Нобелівського комітету з літератури серед претендентів 2015 року перемогу віддали Світлані Алексієвич, білоруській письменниці.«За її поліфонічний текст, який став пам'ятником стражданню і хоробрості нашого часу».

Слід зазначити, що Алексієвич народилася в Івано-Франківську. Білоруська письменниця вважалася головним фаворитом премії цього року. 67-річна Алексієвич відома своїми книгами «У війни не жіноче обличчя», «Цинкові хлопчики», «Чорнобильська молитва» і «Час секонд хенд». Торік цю нагороду отримав французький письменник Патрік Модіано. Кандидатів на здобуття премії мають право висувати члени Шведської академії і аналогічних установ інших країн, професора літератури та лінгвістики, лауреатипремії попередніх років і голови письменницьких організацій. Щорічно в жовтні академія розсилає 600-700 запрошень своїм колегам з різних країн, щоб вони запропонували кандидатів на Нобелівську премію. Зробити це потрібно до 31 січня, щоб Шведська академія протягом весни змогла визначити в цьому списку спочатку 20 найбільш гідних письменників, а потім скоротити його до п'яти. За літо члени академії ще раз повинні ознайомитися з творчістю номінантів, щоб обговорити їх кандидатури восени. Новий лауреат вибирається голосуванням на засіданні за півтори години до його оприлюднення. Весь список номінантів цього року буде розсекречено тільки через 50 років, а документи можна буде подивитися в архіві Шведської академії в будівлі Стокгольмської біржі в Старому місті в 2064. Розмір премії становить 10 мільйонів шведських крон (960 000 доларів

Президент України Петро Порошенко привітав цьогорічну нобелівську лауреатку з літератури Світлану Алексієвич.Про це він написав у Facebook. «Нобелівську премію з літератури отримала Світлана Алексієвич, родом з Івано-Франківська. Де б ми не були, якою б мовою не говорили і не писали ми завжди залишаємось українцями! Вітаю!» зазначив глава держави.

Відповідаючи на запитання журналістів, письменниця зазначила:«Я люблю російський народ, я люблю бєларуський народ, мої родичі з боку батька були бєларуси, мій улюблений дідусь… Тож я відчуваю, що це моя батьківщина, моя земля. Водночас моя бабуся, моя мати – українки. Я дуже люблю Україну. І коли я недавно була на Майдані і бачила фотографії „Небесної сотні“, я стояла і плакала. Це теж моя земля. Тож ні, це не ненависть… Важко бути чесною людиною в наш час. І треба не піддаватися цьому угодовству, на яке тоталітарна влада завжди розраховує. Я люблю таку книгу „Совість нацистів“. Там про те, як фашизм вповзав у життя німців в 30-ті роки. Спочатку, коли німцям говорили: не ходи до того лікаря, не ходи до того кравця, вони навпаки йшли до єврейських лікарів. Але дуже потужно працювала машина, натискала на кнопки найпримітивніші. Те, що ми сьогодні бачимо, особливо в Росії, за 10 років вони зробили зовсім інший народ», – заявила вона.Алексієвич додала, що «не любить 84% росіян, які закликають вбивати українців» і наголосила, що частина України була «окупована і захоплена» іншою країною.

Похожие статьи:

ОбществоКім Чен Ин отримає Премію миру

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети