Путіну треба пару островів Фінляндії

6 января 2015
30163 просмотра Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article6621.jpg

Для встановлення контролю над балтійською частиною Європи Росії вистачить всього двох острівців Аландського архіпелагу, що належать Фінляндії.

Про це попереджає автор статті в газеті Corriere della Sera, повідомляє Inopressa.

«Якщо Володимир Путін захопить два, всього два крихітні острови із системи Аландських островів, він контролюватиме увесь повітряний простір балтійської Європи, 12-у частину усієї континентальної Європи», — зазначається у публікації.

Як стверджує автор статті, його побоювання розділяє один із провідних стратегів-аналітиків Інституту закордонних справ Фінляндії Чарлі Салоніус-Пастернак.

«Його подвійне прізвище видає його російське походження. Усі в Гельсінкі розуміють, про що говорить Чарлі», — пише автор.

Він пояснює, що Аландські острови — автономний фінський регіон, 300 незахищених і демілітаризованих ось вже півтора століття острівців із зручними природними портами і бухтами. Близько 25 тисяч жителів проживають тут за 50 км від шведського узбережжя і за 70 км від фінського узбережжя. Ця територія знаходиться за 1141 км від Росії, якій Аландські острови належали спочатку в царські часи, а потім за часів Сталіна. Винищувачу МіГ знадобиться година, щоб сюди долетіти.

Міністр закордонних справ Фінляндії говорить, що не варто на публіці міркувати про деякі речі, і називає «несвоєчасною провокацією» слова експерта. Газета відзначає, що «страх, що переповнює його», розділяє дехто згори: прем'єр-міністр Олександр Стубб нещодавно заявив, що «не виключено» незабаром проведення референдуму про вступ до НАТО.

Варто відзначити, що вступ Фінляндії до Північноатлантичного альянсу раніше не обговорювався, оскільки після війни країна дотримувалася нейтралітету між двома військовими блоками.

Corriere della Sera констатує, що сьогодні, абсолютно очевидно, в Кремлі сидить людина, яка вселяє скандинавам занепокоєння: не лише через те, що сталося з Україною, але і тому, що винищувачі і підводні човни з абревіатурами кирилицею постійно кружляють перед і над шведськими і фінськими берегами.

Похожие статьи:

Новости УкраиныУкраина собирается превратить Крым в остров

Туризм и путешествияНезабываемый остров Бурано

Теги: остров
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети