"Чому не чути голосів, що засуджують, на адресу тих, хто захоплює адміністративні будівлі, нападає на поліцейських, виступає із расистськими та антисемітськими гаслами?" - заявив Лавров, виступаючи в суботу на Мюнхенській конференції з політики безпеки.
Він наголосив, що чільні європейські політики "фактично заохочуютьтакі дії, хоча у себе вдома негайно і жорстко припиняють замахи на букву закону".
"Сьогодні мова повинна йти не про новий розподіл на сфери впливу, а про те, яким чином усі країни Європи можуть зайняти виграшні позиції у висококонкурентному світі" , - зазначив Лавров.
Нагадаємо, що мітинги в Україні почалися у листопаді 2013 року, коли Кабмін оголосив про паузу в євроінтеграції. Чергова хвиля протестів розпочалася 19 січня після прийняття законів, які посилюють відповідальність за порушення під час масових акцій і підсилюють контроль в інтернеті.
Скасування цих законів зажадали ЄС та США, а також лідери опозиції, які почали переговори із президентом України. Народне віче опозиції 19 січня переросло у зіткнення радикалів із правоохоронцями в Києві.
Внаслідок заворушень загинуло троє людей. Крім того, радикали зайняли низку урядових будівель, але частину з них потім звільнили.
Європейські політики, у тому числі голова дипломатії ЄС Кетрін Ештон, неодноразово відвідували Київ після початку протестів. Причому вони закликають сторони до діалогу і заявляють про готовність продовжити з Україною переговори про асоціацію.
США також закликають сторони в Україні до діалогу, причому засуджуючи захоплення радикалами урядових будівель в Україні.
Новости Бизнеса → Ф'ючерси на дорогоцінні метали коригуються
Новости Общества → США ввели санкции против главы МВД Украины
Новости в мире → У США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли
Новости Политики → Госдеп США: российские войска не отходят от границы с Украиной