Росія вилучатиме землі в Криму за прискореною процедурою

29 мая 2014
4497 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article4882.jpg

Відповідний режим вилучення землі прописано в законопроекті Міністерства економічного розвитку Росії про створення особливої економічної зони (ОЕЗ) в Криму, повідомляють «Ведомости».

Крим визначено як територію ОЕЗ на найближчі 49 років. Для резидентів особливої економічної зони передбачено податкові та митні пільги, а також преференції в доступі до інфраструктури, для будівництва якої й потрібна кримська земля.

Мінекономрозвитку Росії пропонує вилучати землі не тільки в орендарів, а й у власників, пропонуючи замість землі та нерухомості компенсацію.

Юристи зазначають, що вилучення землі та нерухомості може ускладнити той факт, що права на землю в Криму ще не оформлено за російськими законами, а ділянки не розмежовано. Процес оформлення землі в Криму відбуватиметься в заявному порядку, тому може розтягнутися на тривалий час. Законопроект передбачає вирішення цього питання і пропонує, щоб кадастрові роботи ініціювали самі чиновники від імені власника, в якого вилучають ділянки.

Конкретні параметри і терміни прискореної процедури вилучення земель в Криму ще обговорюються.

За словами юристів, це спецрежим, бо зазвичай на повідомлення про вилучення відводиться рік. Разом з тим, у законі ніяк не обмежується оскарження судових рішень. За словами російських юристів, схожий підхід російська влада застосовує при забудові нової Москви (три місяці на вилучення, але без обмеження терміну оскарження судових рішень).

Юристи кажуть, що встигнути оскаржити вилучення дуже важко, бо потрібно оцінити ринкову вартість ділянки і розмір втраченої вигоди. Крім того, після будівництва інфраструктури землі подорожчають, тому власники, які віддали землю, в будь-якому випадку втратять.

Варто сказати, що в Криму межі ділянок дуже часто накладаються одна на одну, через це буде порушено інтереси декількох власників.

У Сочі під час підготовки Олімпіади порядок вилучення земель був ще жорсткішим (термін — місяць, судове рішення вступало в силу негайно), тому там почалися мітинги і протести.

Похожие статьи:

Новости УкраиныУкраїна звернулася з проханням цілодобово стежити за ситуацією в Криму

Новости ПолитикиПутін не вводитиме війська в Україну: вистачить і Чорноморського флоту в Криму

Новости УкраиныЗ тимчасово окупованного Криму вивели 23 кораблі

Новости УкраиныКозаки приготувалися брати владу в Севастополі

Новости Политики​«Кримінформ»: Україна будує дамбу, щоб перекрити подачу прісної води в Крим

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети