У Росії можуть з'явитися приватні витверезники

30 января 2014
2420 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3423.jpg

Для цього створювати систему слід на державно-приватній основі із залученням соціально- відповідального бізнесу, розповів виданню один з авторів ініціативи, глава федерального громадського проекту Твереза Росія Султан Хамзаєв.

Схема передбачається наступна: приватна медустанова і виконавчий орган держвлади чи територіальне відділення МОЗ підписують договір про спільну діяльність. По ньому, розповідає Хамзаєв, приватна медустанова отримує в безоплатне користування приміщення, де починає надавати послуги з витвережування. Як компенсацію половину площі приміщення приватник має право використовувати під комерційні послуги. Крім того, він має право на невеликі дотації від держави.

«Питання стоїть дуже гостро і вимагає досить оперативного вирішення на федеральному рівні. Пінг-понг між МВС і МОЗ призвів до того, що зараз ця система де-факто втрачена. Зараз у нас йдуть переговори з МОЗ, а 30 січня питання обговорюється на майданчику соціальної платформи Единой России в Держдумі», - розповів Хамзаєв.

Традиційно за роботу витверезників відповідали не медики, а силовики. Перший витверезник - Притулок для сп'янілих з'явився ще в 1902 році в Тулі з ініціативи лікаря Федора Архангельського. У 1931 році з'явився перший радянський витверезник, який також ставився до системи охорони здоров'я. Але вже в 1940 році рішенням наркома НКВС Лаврентія Берії витверезники були передані в підпорядкування НКВС.

Після 1991 року вони продовжили існувати в системі внутрішніх справ. Однак у лютому 2010-2012 років указом тодішнього президента Дмитра Медведєва в рамках реформування МВС функції витверезників перейшли до медустанов у системі МОЗ.

Нагадаємо, у вересні минулого року в Держдумі запропонували відновити витверезники через почастішання смертей п'яний громадян у відділках поліції.

Похожие статьи:

Новости Сельского хозяйстваРоссия. Федоров о рекордных показателях уборки 2013

Новости ПолитикиУкраїнці заборгували російським банкам 11 мільярдів доларів

Новости Сельского хозяйстваРоссия в 2013 году собрала 91,3 млн тонн зерна

Новости Сельского хозяйстваРоссия может ввести запрет на поставки молока и рыбы из Эстонии

Скандал​В Сети шутят над Евровидением: бороды «отростили» Тимошенко и Оробец

Теги: россия
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk