У Румунії звучать заклики до захоплення Буковини

27 января 2014
3862 просмотра Голосов: 0 Автор:
article3322.jpg

У Румунії звучать заклики до окупації частини України. Впливовий щоденник Аdevarul (Правда) закликав владу країни "захистити співвітчизників, які проживають на території України", і окуповувати "колишні румунські території" - Північну Буковину, Герцевський округ і Південну Бессарабію.

Видання називає Україну штучною країною, яка зараз може розколотися надвоє. "Хіба в такій ситуації румунська держава не повинна втрутитися, в тому числі збройними силами?" - запитують румунські журналісти.

Вони наводять приклад Росії, яка, на думку авторів статті, точно буде захищати росіян України. Тому Румунія повинна не тільки не відкидати, але навіть готуватися до подібного сценарію, зауважує Аdevarul.

Поява таких закликів у центральній пресі Румунії може перерости в реальну збройну інтервенцію. Не секрет, що на територіях Західної України місцеве населення безперешкодно, протягом багатьох років отримувало паспорти Румунії та Угорщини.

Подвійне громадянство в Україні заборонено, вплинути на ситуацію практично неможливо. Експерти жартують, оцінюючи її як "індивідуальну інтеграцію в ЄС" тисяч громадян країни. Але цілком серйозно застерігають про проблеми, з якими може зіткнутися офіційний Київ, коли з'ясується, що рахунок йде на сотні тисяч, і що населення окремих областей майже повністю складається з громадян сусідніх держав.

"Офіційних даних про кількість виданих паспортів немає. Українські чиновники неофіційно говорять щонайменше про 30 тисяч, румунська сторона наполягає, що документів у 10 разів менше", - говорить керівник Інституту української політики Кость Бондаренко.

Тим часом в Угорщині з 1 січня 2014 року набули чинності зміни до законодавства, які дозволяють багатьом мешканцям Західної України обзавестися другим паспортом. За даними місцевої влади, в Закарпатті проживають близько 150 тис. осіб, які можуть претендувати на угорське громадянство. Навесні депутат Європарламенту від Угорщини Бела Ковач з гордістю сказав в інтерв'ю, що кожні півгодини надходить новий пакет документів на отримання громадянами України угорського паспорта.

Похожие статьи:

Новости в миреСуд в Румынии арестовал активы компании "Лукойл" стоимостью 2 млрд евро

Новости СпортаПодготовка к Евро-2016: Румыния - Украина 3:4

Новости СпортаЧемпионат Евро-2016 стартовал.Франция - Румыния 2:1. ВИДЕО

Новости в миреНАТО проходит учения в Румынии

Новости КультурыРумыния не будет принимать участие в Евровидении

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk