Українець у Європейському суді відсудив у держави 6,4 тис. євро за "вибивання" зізнань

23 декабря 2013
3037 просмотров Голосов: 0 Автор:
article2229.jpg

 Європейський суд з прав людини прийняв рішення щодо скарги ув'язненого українця щодо "вибивання" із нього зізнання без участі адвоката. ЄСПЛ визнав порушення Україною двох статей Європейської Конвенції з прав людини та присудив 6,4 тисячі євро відшкодування, повідомляє прес-служба ЄСПЛ.

У Європейському суді визнали, що міліціонери "вибивали" свідчення із засудженого за грабіж, вбивство та торгівлю наркотиками Юрія Волкова, неправомірними методами. Визнано порушення Статті 6 § 1 і § 3 © (право на справедливий судовий розгляд / на юридичну допомогу за власним вибором), а також порушення Статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), оскільки зразок крові у Волкова взяв слідчий, а не медичний працівник.

ЄСПЛ присудив виплатити Волкову 4,5 тисяч євро моральної компенсації і 1 тисячу 905 євро матеріальних витрат і збитків.

Як повідомлялося, Юрій Волков наразі відбуває тюремний термін у Вознесенську за пограбування, вбивство та наркодилерство. Він поскаржився на те, що після арешту у 2003 році, його було жорстоко побито, а також міліція тиснула на нього психологічно протягом усієї ночі до того, поки він не підписав зізнання. Чоловік поскаржився на те, що рішення суду, прийняте щодо нього у 2006 році про 12-річне ув'язнення, базувалося на його визнанні, яке було зроблене під примусом із нелюдським поводженням та за відсутності адвоката.

Крім цього, він скаржився на те, що в ході судово-медичної експертизи у справі про вбивство, зразок його крові був взятий слідчим, а не медичним працівником.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/np/_ukrajinec-u-evropejskomu-sudi-vidsudiv-u-derzhavi-6-4-tis-evro-za-vibivannya-ziz/533527">Gazeta.ua</a>

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk