Віце-президент США: режим НС в Україні закриє шляхи для мирного результату

28 января 2014
2347 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3358.jpg

"Він (Байден) наголосив, що США засуджують використання насильства будь-якою стороною, і попередив, що оголошення режиму надзвичайного стану або введення інших жорстких заходів безпеки призведе до подальшого нагнітання ситуації й усуне можливості для мирного вирішення ситуації", - йдеться в повідомленні Білого дому.

"Зауваживши, що часу гаяти не можна, віце-президент закликав президента Януковича відвести спецпідрозділи міліції і працювати разом з опозицією над негайними заходами щодо зниження напруженості між протестувальниками і урядом", - додали в американській адміністрації.

Байден також закликав українську владу на засіданні Верховної ради у вівторок скасувати прийнятий 16 січня пакет "антидемократичних" законів. Віце-президент США висловив підтримку переговорам уряду та опозиції в Україні про мирне вирішення ситуації, йдеться в повідомленні.

"Нарешті, віце-президент підтвердив, що США підтримають Україну, яка відмовиться від насильства і поважатиме права людини і гідність своїх громадян, які сподіваються на європейське майбутнє і бажають відновити здоровий економічний клімат в країні", - зауважили в Білому домі.

Переговори відбулися за ініціативою американської сторони. Це був другий дзвінок Джо Байдена президенту України за тижневий термін.

Нагадаємо, офіційний представник держдепартаменту США Джен Псакі, коментуючи на прохання журналістів події в Україні, зазначила, що США "засуджують захоплення низки урядових будівель" опозицією в Києві і закликають обидві сторони конфлікту - "урядові сили та учасників акцій протесту - утримуватися від використання сили".

Як повідомлялося, увечері 27 січня в Адміністрації президента України відбулася зустріч Януковича з лідерами опозиційних фракцій. Міністр юстиції України, член робочої групи з врегулювання ситуації в країні Олена Лукаш заявила, що Арсеній Яценюк відмовився очолити уряд. Також стало відомо, що президент і опозиція домовилися проголосувати закон Про амністію. Було прийнято і рішення про скасування законів від 16 січня, що викликали численні дискусії. Також сторони обговорили питання спільної участі в Конституційній реформі та обов'язкової співпраці у цьому питанні з європейськими інститутами.

Після зустрічі лідер партії УДАР Віталій Кличко заявив, що не бачить себе в новому складі Кабінету міністрів України. Голова ВО Свобода Олег Тягнибок зазначив, що багато питань можуть бути врегульовані безпосередньо в парламенті.

Позачергова сесія Верховної Ради збереться у вівторок, 28 січня.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович насварив уряд Азарова за відсутність "покращення"

Новости ПолитикиЧерез портрет Януковича депутат облради сидітиме вдома з електронним браслетом

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Новости ПолитикиБулатецький: Вибори в такій системі проводити немає сенсу

Новости ПолитикиВ оппозиции считают единого кандидата недостаточным для победы

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk