Вашингтон зажадав від Японії здати запаси збройового плутонію

27 января 2014
4762 просмотра Голосов: 0 Автор:
article3345.jpg

США зажадали, щоб Токіо повернув понад 300 кілограмів збройового плутонію, який був ввезений до Японії в роки холодної війни. Про це з посиланням на японську пресу повідомляє Global Post.

Адміністрація Барака Обами планує домогтися остаточної угоди з Японією про вивезення плутонію на саміті з ядерної безпеки, який пройде в березні в Нідерландах. Вашингтон намагається взяти запаси радіоактивного металу під свій контроль, оскільки побоюється його потрапляння до рук терористів. Токіо, як очікується, поступиться вимогам США.

Раніше японський уряд не хотів повертати плутоній, оскільки він активно використовується для досліджень у науковому центрі Токаймура. Хоча в країні є ще 44 тонни цього радіоактивного металу, ввезений з-за кордону плутоній набагато краще підходить для дослідницьких цілей.

331 кілограм плутонію ввезли до Японії в роки холодної війни з США та Великобританії. Радіоактивний метал спочатку призначався для проведення наукових досліджень. З привезеного до Японії плутонію можна виготовити від 40 до 50 ядерних боєголовок.

Збройовий плутоній названий так, щоб відрізняти його від реакторного плутонію. У виробництві ядерної зброї використовується, як правило, плутоній першого типу.

Похожие статьи:

Новости в миреЯпония призвала уважать суверенитет Украины

Новости ОбществаЯпония вводит санкции в отношении России

Новости ЭкономикиУчора Україна та Японія підписали угоду на 10 млрд єн

Новости БизнесаПідсумки торгів на фондовому ринку Японії та Австралії

Новости БизнесаЯпония выделила на реконструкцию Бортнической станции аэрации кредит в 1,1 млрд долларов

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk