Вулкан на Камчатці викинув попіл на висоту близько п'яти кілометрів

8 января 2014
2509 просмотров Голосов: 0 Автор:
article2712.jpg

За даними групи реагування на вулканічні виверження KVERT, візуально викид не спостерігався через щільну хмарність у районі вулкана, однак він зафіксований супутниками. Попільна хмара змістилася на північний захід від вулкана приблизно на 92 км.

Вулкану присвоєно другий після найвищого рівень загрози для авіації - "помаранчевий" колірний код. Попередження передані в усі зацікавлені служби. Водночас подія не несе небезпеки для населення, в селищах, що розташовані поблизу вулкана, випадання попелу не спостерігається. МНС рекомендує туристичним компаніям утриматися від організації турів у район вулкана.

Вулкан Шивелуч розташований за 450 км на північний схід від Петропавловська-Камчатського, його висота - 3283 м. Він є одним із найпівнічніших та найактивніших вулканів Камчатки, внаслідок чого за ним ведеться безупинне спостереження.

На Шивелучі відбувається виверження з нетривалими періодами затишшя вже близько десяти років. На думку фахівців, те, що відбувається на вулкані останнім часом, дозволяє прогнозувати зростання його активності в поточному році. В активній частині гіганта, що називається Молодий Шивелуч, зростає лавовий купол, щодня відбуваються обвалення породи, періодично спостерігаються досить потужні викиди попелу.

На Камчатці зосереджено близько 300 вулканів, з них 29 є діючими.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk