​СБУ ліквідовувала три центри конвертацій, а НБУ відібрало валютну ліцензію у Актабанка

23 мая 2014
4022 просмотра Голосов: 0 Автор:
article4819.jpg

Рівень доларизації депозитів збільшився до 43,4%, «Укрінбанк» збільшив статутний капітал на 100 млн гривень, у МТСБУ з'явився новий президент, а «Visa» і «MasterCard» пішли на компроміс з Росією.

СБУ ліквідовувала три банки, які фінансували терористів

У ніч на п'ятницю в Києві були ліквідовані банківські установи, які займалися незаконною конвертацією засобів і фінансуванням терористичної діяльності.

— Впродовж ночі ліквідовано в Києві три банківські установи, які організували центри конвертацій, — сказав голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

Він також підкреслив, що відмивані за допомогою цих банків гроші були «значною мірою спрямовані на фінансування терористичній діяльності і закупівлю зброї».

У «Актабанка»відібрали валютну ліцензію

Національний банк відкликав у «Актабанка» ліцензію на валютні операції. Про це говориться в листі Нацбанку.

«Згідно з розпорядженням Національного банку від 22 травня N 299-р, генеральна ліцензія від 5 жовтня 2012 року №243-3 на здійснення «Актабанком» валютних операцій відкликана», — говориться в повідомленні.

У фінрегуляторі це пояснили порушенням банком вимог законодавства у сфері запобігання і протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму і на підставі положення про порядок надання банкам і філіям іноземних банків генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій. Тим часом Нацбанк почав збір інформації про бізнес.

Доларизація депозитів складає 43,4%

Доларизація депозитів в Україні в першому кварталі виросла на 6,6 процентних пунктів, кредитів — на 7,8 п.п., повідомляється в монетарному огляді Національного банку України(НБУ), текст якого розміщений на веб-сайті центрального банку.

«Рівень доларизації депозитів за цей період збільшився на 6,6 п. п. — до 43,4%, що, зокрема, пов'язано з курсовою переоцінкою. Рівень доларизації кредитного портфеля банків ріс, враховуючи курсову переоцінку кредитів в іноземній валюті. За станом на початок квітня 2014 року цей показник складав 41,8%, тоді як на початку поточного року — 34,0%», — вказується в огляді.

При цьому НБУ підкреслює, що показник доларизації кредитів залишається на значно нижчому рівні, ніж до кризи 2008 року(до початку 2009 року — майже 60%).

«Укрінбанк»збільшив статутний капітал на 100 млн гривень

«Укрінбанк»збільшив статутний капітал на 100 млн грн, або на 33% — до 405 млн грн

Банк провів приватне розміщення акцій номіналом 0,01 грн в період з 7 березня по 4 квітня 2014 року. В цілому учасниками розміщення акцій стали дві юридичні особи і 11 приватних осіб. Додаткова капіталізація надасть можливість банку розширити об'єм активних операцій, а також продовжити реалізацію стратегічного плану розвитку кредитно-фінансової установи.

У МТСБУ з'явився новий президент

Президія Моторного(транспортного) страхового бюро України прийняла рішення на засіданні 15 травня обрати на посаду президента МТСБУ Романа Роменського. Раніше Роменський обіймав посаду заступника начальника юридичного департаменту МТСБУ. Попередній Президент МТСБУ Володимир Романішин був звільнений президією 14 червня 2012 року. З 2012 по 2014 рік посада Президента була вакантною, а його функції виконували дирекція і координаційна рада. Учасники ринку називають нинішнє призначення технічним, оскільки, швидше за все, ця посада буде в майбутньому скорочена.

СК «Оранта»відзвітувала прорезультати роботи за минулий рік

Об'єм зібраних НАСК «Оранта» страхових премій в 2013 році склав 477,7 млн грн, що на 12,5% менше, ніж в 2012 році, валових премій — 471,1 млн грн(на 16,8% менше).

Минулого року в перестраховку було передано 24,705 млн грн, це майже в два рази менше, ніж роком раніше. Сума виплат минулого року у СК «Оранта» склала 229 млн грн. Це на 7,6% більше, ніж в 2012 році. Чистий збиток компанії склав 146,6 млн грн. Нагадаємо, Нацкомфінпослуг України 5 грудня 2013 року ввела тимчасову адміністрацію в НАСК «Оранта», а 27 лютого 2014 року продовжила тимчасову адміністрацію в компанії ще на три місяці.

Visa і Master Card пішли з Росією на компроміс

Представники менеджменту компаній Visa і MasterCard повідомили, що на минулих в п'ятницю переговорах з першим віце-прем'єром РФ Ігорем Шуваловим і міністром фінансів Росії Антоном Сілуановим заздалегідь домовилися про нові умови роботи.

— Наші пропозиції були прийняті досить прихильно, ми отримали заздалегідь схвалення цих ініціатив від уряду, але, природно, рішення, які зараз прийматимуться, вони залежать в першу чергу від узгодження, яке проводитиметься безпосередньо з президентом, — сказав гендиректор MasterCard в Росії Ілля Рябий.

Міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard хочуть створити російського оператора платіжної системи, на що знадобиться близько 1,5 років, повідомив Сілуанов.

Похожие статьи:

Происшествия​Під час зіткнень в Одесі 37 чоловік загинули і 200 отримали поранення - МВС

Новости УкраиныУкраине пришлось закрыть пункты пропуска в Крым и Севастополь

Новости Преступности​Служба безпеки України повідомляє про загрозу життя Юлії Тимошенко

Новости Украины​Спецслужби консультують владу Києва - «Bild»

Новости УкраиныСБУ оприлюднила перемовини, що доводять причетність РФ до захоплення інспекторів ОБСЄ сепаратистами

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk