Ціни на продукти тимчасово піднялись вгору

28 октября 2015
1628 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10800.jpg

Ажіотаж істотно підвищує готовність людей платити безглузді ціни на звичайні продукти, які через деякий час можна буде купити дешевше. Про це повідомив економіст, Президент Центру Досліджень Ярослав Жалило.

За словами нашого співрозмовника, українцям однозначно варто готуватися до підвищення цін на продукти харчування до кінця року.

«Це не прогноз, а констатація факту, який уже має місце. Зараз формуються ціни на продукцію нового врожаю, і вони істотно вищі, ніж минулі. Вони включають в себе очікування інфляції і девальвації, ризиків виробників. Більш-менш усталені ціни сформуються вже в листопаді-грудні », — відзначає експерт.

За словами економіста, сьогодні відбувається «промацування» платоспроможності ринку, але крім цього, не варто скидати з рахунків і такий чинник, як місцевий ажіотаж.

«Ми це проходимо щороку. Дуже важливо не піддаватися ажіотажу, тому що він істотно підвищує готовність людей платити навіть безглузді ціни на звичайні продукти, які через деякий час можна буде купити у вільному доступі дешевше », — відзначає Ярослав Жалило.

За словами експерта, головною причиною підвищення цін на продукти харчування в Україні в даний момент є сезонний чинник.

«Йдеться про продукцію нового врожаю, на яку треба заново формувати ціну, враховуючи, що сьогодні закладається фінансовий ресурс для того, щоб навесні наступного року відновити виробничий цикл», — пояснює наш співрозмовник.

«Також не варто забувати про те, що пройшов період продукції поточного врожаю — овочів-фруктів, які треба було швидко реалізувати. Сьогодні вже виробляється реалізація продукції, яка закладається на тривале зберігання. Мова йде про рослинну продукцію. А що стосується тваринництва, то там традиційно присутні коливання. Зараз є сезонне підвищення закупівельних цін на молоко у зв'язку з тим, що надої знижуються », — додає експерт.

У той же час, Жалило звертає увагу на наявність «протидіючих чинників», які будуть гальмувати цінову динаміку.

«Основними протидіючими факторами є обмежена купівельна спроможність населення та обмежені можливості реалізації продукції на зовнішніх ринках, враховуючи те, що ми втратили ринок РФ», — пояснює співрозмовник видання.

Похожие статьи:

Продукты питанияЦіни в ДНР і ЛНР такі як у Європі

НедвижимостьЗа скільки можна зняти квартиру в Києві на травневі свята

Здоровье и медицинаДешевих ліків в аптеках стане менше

Продукты питанияЦіни на овочі стрімко почали падати

Продукты питанияЦіни на молоко продовжують падіння

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети