Україна припинила постачу вугілля до Росії

3 июля 2014
3890 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article5212.jpg

 Про це "Известиям" розповіли в підконтрольній "Газпрому" компанії ОГК-2, яка управляє Новочеркаською ГРЕС разом з 10 іншими російськими електростанціями.

Причина в небажанні українського холдингу Дтек Ріната Ахметова продовжувати контракт на поставку вугілля.

Припинення цих поставок означає фактичну зупинку українського експорту вугілля в Росію.

Розташована в Ростовській області Новочеркаська ГРЕС - єдина електростанція в Росії, яка купувала українське вугілля, а компаніям інших галузей, наприклад, металургійній, українське коксівне вугілля не поставляється.

Контракт між ОГК-2 і Дтек закінчився у квітні 2014 року, каже Дмитро Філатов, прес-секретар ОГК-2.

За його словами, обсяг поставок на Новочеркаську ГРЕС (забезпечує енергією промислову, південно-західну частину Ростовської області) в минулому році з українського боку становив трохи більше 400 тис. т.

В цьому році поставок вугілля з України не буде точно, зазначив він.

За словами доцента Московського державного гірничого університету Лева Кузяєва, Новочеркаська ГРЕС спожила в 2013 році близько 3 млн т вугілля, з них українського вугілля - близько 15%.

Ці поставки на суму близько 20 млн доларів складають весь український вугільний експорт у Росію. Всього в Росії з вугілля виробляється не більше п'ятої частини всієї електроенергії.

Коксівне вугілля Україна традиційно експортує в Європу (за 2013 рік Дтек було вивезено 4,7 млн т; основні покупці - Болгарія, Туреччина, країни Південно-Східної Азії).

За словами представника ОГК-2 Дмитра Філатова, в зв'язку з скасуванням поставок вугілля з України Новочеркаська ГРЕС може перейти на висококалорійне вугілля, якщо ціна на нього буде прийнятною.

Переможця конкурсу ОГК-2 визначить у середині липня: Філатов визнав, що перевагу будуть віддавати ростовським компаніям.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk