​Як перемогти Страх Бізнесу?

27 апреля 2014
6691 просмотр Голосов: 1 Автор:Євген Торін
article4594.jpg

Коли в нашій країні починалися ринкові реформи, у бізнесмени кинулися всі, кому не лінь. Дещо хто з цих людей домігся успіху і став багатою людиною або, принаймні, утримується на середньому рівні.

Але хтось зіскочив з котушок і повернувся в свою бюджетну організацію, навіть якщо вона майже розвалилася і платить йому мало грошей.

Згідно сьогоднішній статистикою лише шість відсотків сучасних молодих людей бажає податися у бізнес. Решта мріють стати чиновниками, образ яких асоціюється в народній свідомості з самою безпечною формою бізнесу, при якій людина, яка отримує другу і набагато більшу зарплату в конвертах і майже нічим не ризикує.

Чому ж молоді люди не хочуть ставати бізнесменами? Чому так обережні люди середнього віку, яких часом виштовхує в бізнес сама життєва ситуація? Чому так не хочуть займатися бізнесом люди, так званих інтелігентних професій ?

Людей і психотипів багато, але є одна дуже серйозна загальна причина — страх ризику, страх бізнесу. Люди думають про бізнес, як про щось страшне, пов'язане з великими ризиками, з перспективою спілкування з бандитами і правоохоронними органами, з небезпекою бути обдуреним, розориться, втратити гроші. Вони бояться помилитись у своїх очікуваннях, потерпіти поразки, виглядати невдахою в очах друзів і знайомих, після того, як мета не буде досягнута. Вони так само бояться великої напруги і зусиль, які неминуче супроводжують їх на всьому протязі трудового шляху.

Цей страх відводить від бізнесу тих з нас, хто за своїми професійним навичкам і здібностям цілком міг би відбутися як невеликий або навіть середній підприємець і господар своєї справи. І тих, хто вже вступив на цю ризиковану, але дуже захоплюючу стежку створення своєї справи.

У когось цей страх продиктований, якщо покопатися, повною відсутністю реальних уявлень про бізнес. Надивившись телевізора і поговоривши з такими ж, як і він некомпетентними в бізнесі людьми, людина приходить до висновку, що відкрити свою справу — це майже теж саме, що вступити в конфлікт з організованим злочинним угрупованням з неминучим і цілком передбачуваним результатом.

Хтось боїться бізнесу, тому що вельми лінивим. Лінь і страх дуже часто виступають як два взаємозамінних партнерів, один з яких посилює позиції іншого. Ми лінуємося займатися бізнесом, бо страшно: «А раптом щось трапиться!». А страшно, тому що ліниво.

Саме такий ледачий страх або полохлива лінь лежить в основі українського «кухонного» бізнесу. Це такий варіант людської поведінки, при якому люди регулярно збираються на кухнях і говорять про те, як добре було б заробити по мільйону, відчуваючи при цьому всю гаму солодких почуттів і передчуттів. Але потім всі мирно розходяться по домівках, щоб вже котрий рік нічого не робити. Розмова і збудження від перспектив близького багатства замінює багатьом людям цього психотипу реальну, рутинну і дещо нудну роботу з побудови і розвитку свого бізнесу.

Якщо ви хочете добитися успіху в бізнесі, ви повинні перемогти свій страх.

У першу чергу, звільніться від свого інформаційного невігластва, поговоріть з самими різними знайомими, які вже у бізнесі. Почитайте літературу про бізнес, вивчіть статті на інтернет-сайтах і форумах, почитайте журнали і книги як наших, так і зарубіжних авторів. Не такий страшний бізнес, як його малюють. Насправді це цілком звичайне заняття, яким на планеті займається не менше третини людства.

По-друге, не кидайтеся в бізнес як у вир з головою, входите в нього поступово, як якби в прохолодній морській воді спочатку б привчили тіло до цієї температури, а потім би пірнали і влаштовували б заплив. Ідіть працювати в команду як найманий працівник. Поваріться в атмосфері того, бізнесу, який ви обрали і тільки потім, зібравши свою команду відкривайте власну справу.

По-третє, якщо можете,отримаєте якусь освіту в даному виді бізнесу. Не обов'язково закінчувати бізнес інститут. Це може бути і школа та курси і кілька семінарів та бізнес-тренінг.

По-четверте, вибирайте такий вид бізнесу, який вам приємний і викликає позитивні почуття. Стан радості і задоволення від того, чим ви займаєтеся — найсильніший стимулятор людської активності, який допомагає розчинити страх. Радість і страх несумісні. Якщо ви дозволите собі радіти новому, нехай і дещо ризикованої, перспективному бізнес починанню, ви тим самим почнете зменшувати кількість страхів всередині себе.

По-п'яте, оточіть себе впевненими і безстрашними людьми з бізнесу, які нічого не бояться. Придивіться до них, спробуйте зрозуміти, на чому ґрунтується їх безстрашність і, вловивши цей механізм, застосуйте його по відношенню до себе.

По-шосте, подумайте про перспективу. Так, вам страшнувато. Але ви можете залишитися у зоні комфорту і перебувати в убогості. А можете освоїти новий вид професійної діяльності і виграти хороший приз у вигляді великої суми грошей. Хто не ризикує — не п'є шампанського. Тому сміливіше!

По-сьоме, застосуйте самі різні психотехніки, що допомагають вам звільнитися від такого страху і зменшити занепокоєння. Почніть спостерігати за страхом з боку, як за якоюсь істотою всередині вас. Спробуйте подумки побачити м'язовий малюнок, пов'язаний з цим страхом, побачити думки, і думки-образи, породжувані страхом та які малюють якісь фантастичні картини ваших неприємностей, подивіться з боку на ваші переживання.

Спробуйте подумки сказати цьому страху, як якомусь сторонньому непроханому гостю, який вторгся в ваш особистісний простір:

«Я не ти, ти не я. Ти стороння сила, йди»

Привчіть себе думати про те, що страх це якась зовнішня сила, яка не має відношення до вашого внутрішнього я. Дивіться на страх як на якусь внутрішню хмару, яка увійшла в ваш внутрішній світ і яка повинна вас скоро покинути. Подумки підштовхніть її в напрямку відходу з вас. Проробіть цю практику багато разів до тих пір, поки не навчитеся відслідковувати всі прояви страху всередині себе.

Дуже корисно вважати себе безстрашною, впевненою, щасливою людиною, яка нічого не боїться, бо знає: «З ним нічого не трапиться!».

Всі проблеми і складнощі будуть переможені, а може бути пройдуть стороною.

УСПІХІВ У ПОЧИНАННЯХ ТА У СВОЄМУ БІЗНЕСІ !

-

Похожие статьи:

Происшествия​Під час зіткнень в Одесі 37 чоловік загинули і 200 отримали поранення - МВС

Новости Украины​Спецслужби консультують владу Києва - «Bild»

Новости УкраиныСБУ оприлюднила перемовини, що доводять причетність РФ до захоплення інспекторів ОБСЄ сепаратистами

Новости Преступности​Служба безпеки України повідомляє про загрозу життя Юлії Тимошенко

Новости УкраиныУкраине пришлось закрыть пункты пропуска в Крым и Севастополь

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk