Європейська економіка обігнала Американську

9 мая 2015
2748 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8567.jpg

Травневі свята досягли свого екватора, визначаючи ледачий характер, який відбувається у процесах на фондових ринках. Хоча все відносно, і якщо українські інвест-банкіри, або те, що від них залишилося, користуючись нагодою відключили монітори і садять картоплю (лише окремі індивіди цього року зважилися відправитися в далекі країни, причому деякі змушені повертатися разом з людиною-Шкіряком. Американська статистика вийшла гірше очікувань, європейська економіка випереджає США, і ось вже зрозумілий світ перевернувся. Замість руху до паритету з доларів, Євро раптом зміцнився і тепер один євро коштує 1,12 доларів. Спровокувавши таким чином тектонічні зрушення на інших ринках. Здавалося безнадійно падаюча руда піднеслася духом, та й нафта не слухається заклинань українців і вимахнула ах до 65 доларів за барель Брента.

А тут ще і міс Йеленя вийшла і сказала, що акції коштують дорого. І ніхто ж навіть не подумав, що мадам або хоче купити і засмучується, або що у неї просто пам'ять коротка. Довірливі ці спекулянти. Принаймні коли справа стосується слів топ-чиновників. Так чи інакше, але лякає новий потенційний міхур і той факт, що провідні світові ринки вже дуже довго торгуються поблизу історичних максимумів. Хоча вже давно і не біжать нікуди стрімголов. Індекс S & P500 відкриє п'ятницю на позначці в 2088 пунктів. Втративши за травневі свята завойоване ще зовсім недавно. Та й з греками поки не придумали що робити, нехай чим далі, тим менш войовничо звучать крики з Афін. Як завжди, острівцем стабільності залишається Британія, де консервативні британці проголосували за консерваторів, зберігши кістяк нинішнього уряду. Порадувавши інвесторів, які люблять зміни ще менше, ніж пенсіонери.

В українському сегменті єврооблігацій інвестори чекають завершення реструктуризації. Хоча, поки що вони чекають хоча б запропонованих умов реструктуризації. Але Наталія Яресько, як справжня жінка і актриса, взяла паузу, якої б позаздрила сама Робертс. І поки ніяк не надасть умови реструктуризації. Всім приблизно ясно, що хоче жінка, але кредитори можуть тільки здогадуватися, а вона ніяк не скаже. На цьому тлі тривають локальні баталії в корпоративних випусках.

На внутрішньому ринку без змін. Хіба що курс гривні зміцнився і НБУ навіть зрушив межі свого коридору до 20,5. Поки, щоправда, залишається загадкою, чи то ринок, чи то умілі ручки НБУ. Обсяги торгів на міжбанку ростуть і вже майже досягли 500 млн. доларів, але зміна методики розрахунку не дає можливості порівнювати напряму. Тим часом, резерви знижуються, оскільки нових надходжень від різного роду МВФ та Світового банку поки немає. І якщо місія МВФ приїжджає тільки на наступному тижні і все в основному залежить від того, чи зможуть інвестори задовольнити бажання жінки, то гроші Світового Банку в цьому кварталі, ми вже профукали. Депутати не прийняли важливий закон, що забороняє місцевим радам встановлювати тарифи нижче собівартості. Буває. Причому буває часто.

А ринок акцій не витримує випробування травневими святами. Знижуючись на тлі низької ліквідності і не хороших очікувань від 9 травня. І очікувань, що ось тепер точно почнуть війну. Адже якщо на тлі всієї військово-патріотичної вакханалії, влаштованій зараз в Москві і околицях, навколо дня Перемоги, не почнеться черговий напад братської любові, то ймовірність того, що воно почнеться ще раз в принципі — вже дуже маленька. В той же час, всю цю енергію треба кудись каналізувати. Але залишилося почекати зовсім небагато і спекулянти вже в найближчі тижні зможуть визначитися, оптимісти вони чи песимісти.

Похожие статьи:

Новости БизнесаНБУ заборонив продаж валюти для інвестицій за кордон та дострокового погашення кредитів

Новости УкраиныНацбанк України вперше за півтора року знизив курс гривні

ОбществоЭксперты рассказали, что влияет на девальвацию гривны

Новости УкраиныВ НБУ считают ситуацию с валютой в Украине, управляемой

Новости ПолитикиКабмін прогнозує зростання резервів НБУ до 24 мільярдів

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети