Ціни на нафтопродукти ростуть як на дріжджах

24 февраля 2015
4389 просмотров Голосов: 0 Автор:Пророк
article7500.jpg

І це не перебільшення. Незважаючи на різке падіння світових цін на нафту, на українських автозаправках вартість дизельного палива уже перевершила 23 гривні.
Звісно, така висока ціна стає неприйнятною для багатьох власників автотракторної техніки.
Аналітики констатують, що попит на паливо знизився уже на 25%. За ринковими законами зниження попиту на товар приводить до ще більшого його подорожчання.
Але, незважаючи на цей негатив нафтопродукти являються товаром першої необхідності для задоволення життєвих потреб населення. Трудно знайти товар чи послугу у собівартості котрої не входила б складова моторного палива.
Особливо нафтопродукти потрібні у сільському господарстві, де за потребами у моторному паливі воно посідає серед галузей економіки перше місце.
Вже зараз, навіть крупні аграрні підприємства задумуються — обробляти поля, чи ні. Адже, подорожчання їхньої харчової продукції найбільш тісно пов'язане із високими цінами на паливо. Через високі ціни на свою продукцію аграрії втрачають і свого споживача.
Складається ситуація подібна до великої депресії 30-х років минулого століття. Тоді, фермери вирішували проблему попиту-пропозиції на аграрну продукцію шляхом скидання зерна у океан.
Як зараз вирішити подібну проблему?
Аграрна продукція являється чудовим замінником моторного палива. Високі ціни на нафтопродукти та обмежений збут аграрної продукції, як ніколи раніше, найбільш сприятливі для заміни вуглеводнів власним біопаливом.
Більшість аграрної продукції, що містить крохмаль, а це зерно кукурудзи, пшениці, ячменю та картопля можуть запросто стати сировиною для виробництва замінника палива. Технологія синтезу етанолу дозволяє реалізувати цю ідею. Білок, що залишається в процесі ферментації — чудовий корм для тварин.
Але, ця технологія потребує заводських умов. Не кожен фермер, чи власник автотракторної техніки може власноруч виробити у домашніх кустарних умовах із крохмалемістких продуктів моторне паливо.
А ось із цукромістких культур жодних проблем не виникає. Технологія відома загалу ще з діда прадіда. То ж гріх нею не скористатися.
До подрібненого цукрового буряка додають воду та дріжджі. Після закінчення ферментації брагу переганяють відомим способом.
Важливо, після перегонки отримати горючий дистилят міцністю не нижче 38 градусів. Він легко запалюється навіть від полум'я сірника. При нагріванні, утворене паливо перетворюється у горючий синтез-газ.
Саме у такому агрегатному стані він годиться у якості замінника дизельного палива.
За хімічним складом він не поступається генераторному газу, на котрому під час другої світової війни та після неї працювала автотракторна техніка.
Найбільш доцільне таке використання у дизельних двигунах, котрі працюють на метані за відомою схемою роботи газо-дизельного циклу.
Для використання двигун потребує невеликої модернізації. Її об'єм складає якихось декілька процентів у порівнянні із модернізацією двигуна до газогенератора.
Доцільніше замість цукрового буряка у якості сировини використовувати цукрове сорго. Ця культура росте по всій території України, включаючи Західний Лісостеп.
З нього можна отримати приблизно у 4 рази більше замінника палива, ніж від цукрового буряка. Це все одно, що вирощувати цукровий буряк на протязі чотирьох років.
Цю перевагу помітили у далекій Бразилії, де уже зараз цукровим сорго засівають плантації на мільйонах гектарів, замінюючи ним цукрову тростину.
У цій країні сік сорго використовують для виробництва моторного етанолу, а стебла, як котельне паливо.
Зекономлені сотні мільярдів доларів на імпорті нафти з використанням у цій Південно-Американській країні біоетанолу, практично доказують перспективність альтернативної технології.
Україна володіє 25% світових запасів чорнозему. Але населення нашої держави не складає чверті від населення світу. Тому, окрім повного забезпечення себе продуктами харчування у нас є можливість і повного забезпечення себе моторним паливом.
Сьогоднішня ситуація у країні є найбільш сприятливою для такої реалізації.
Більш детальну інформацію можна отримати на моїй сторінці у Фейсбуці: Альтернативне паливо.

Керівник energi.ua: Мирослав Копак

24.02.2015 року.

Похожие статьи:

Коммунальные предприятияСам собі Газпром

Политические статьиСамогонна інєкція скаженому агресору

Политические статьиРеформи в дії

Политические статьиДе взяти Україні 60 млрд, кубів газу, щоб перемогти у війні?!

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети