Директор "Запоріжсталі" відкрив правду про свій комбінат

2 апреля 2015
4058 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8094.jpg

Ціни на сталь впали на 40%, тому дуже легко сказати, що сьогодні відбувається з економікою підприємства. До цього можна додати проблеми через війну — порушену логістику та інші складності.

Комбінат кілька місяців тому опинився на межі повної зупинки через відсутність банального матеріалу — вапняку. В Україні вапняк є в Криму і на Донбасі. Довелося везти зі Словаччини, Польщі, Росії за ціною в 10-20 разів вище справедливою.

Наш комбінат ще відносно благополучно справляється. Ми змогли зберегти обсяги виробництва і заробітну плату. А три комбінати сьогодні повністю стоять. Виплавка сталі в Україні скоротилася на 50%, якщо ми подивимося добу до доби попереднього року. У всіх секторах економіки, які споживають метал, — мінус 40%, мінус 50%, мінус 70%.

Що відбувається паралельно? Є державні монополії. Рівень корупції, рівень неефективності в цих держкомпаніях всім відомий. Замість того, щоб займатися підвищенням ефективності, відбувається банальне підвищення, наприклад, залізничних тарифів. Спочатку — на 12%, потім — на 30%, з завтрашнього дня — на 25%. Як бути, якщо ціни на нашу продукцію впали на 40%?

У кожного промисловця і підприємця завдання одне: просто зчепити зуби і пережити. У того, хто переживе, можливо, буде завтра. У того, хто не переживе — не збереже колектив та обладнання — завтра точно не буде.

Що має статися, щоб у нас з'явилася впевненість? Повинні закладатися якісь фундаментальні зміни, відбуватися якісь системні реформи.

Чи є щось позитивне в роботі уряду? Безумовно, є. Що можу підкреслити: керівники, принаймні, на вищих ланках — міністри, губернатори, керівники департаментів — дійсно стали клієнтоорієнтованими. Дійсно намагаються допомогти, вникають в проблему. Відбулася певна лібералізація, зменшився тиск з точки зору перевірок, різного контролю. Цей прогрес є.

Чи є системні зміни? Абсолютно ні.

Візьмемо проблеми енергобезпеки. Нам треба збільшувати видобуток газу. Це найпростіший спосіб знайти енергонезалежність країни. Підвищується плата на газ. Хто буде інвестувати? Ніхто. Можливо, правильне рішення — ввести ренту на руду. Але руда впала в ціні в три рази і всі працюють на межі собівартості.

Найголовніше, щоб було завтра, щоб людям стало краще жити, — потрібні інвестиції. Назвіть хоча б одного інвестора — англійського, американського, українського — хто готовий сьогодні інвестувати? Ніхто.

Похожие статьи:

ЭкономикаГривні в найближчі місяці світить зміцнення

ЭкономикаДорога до розчарування: інфляція - 20%, падіння ВВП - 5%

ЭкономикаНазвана сфера, де на одну вакансію претендує 84 людини

ЭкономикаПенсійний фонд обіцяє не припиняти виплати пенсій

ЭкономикаВже наступного тижня почнеться падіння рубля.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk