Як заробляти на соціальних мережах?

5 июня 2015
4025 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8994.jpg

Український бізнес навчився використовувати соціальні мережі для продажу

В соціальних мережах «сидять» всі — від молоді до дорослих заможних людей. Про це можна почути останні кілька років на конференціях і в бізнес-літературі.

Міжнародний центр інтернет-торгівлі Allbiz, спеціально для Bigmir.net опитав своїх передплатників – керівників українських компаній представників малого та середнього бізнесу, зареєстрованих в центрі, чи вони використовують соціальні мережі в роботі. Опитування показало досить високу активність компаній в соціальних мережах – 56% опитаних підтвердили, що розвивають сторінки своїх компаній/брендів в онлайні. Поширена думка, що соціальні мережі не продають, а лише збільшують знання про компанії і допомагають збудувати і підтримувати діалог із споживачем. Українські підприємці змогли його спростувати. Так більшість опитаних компаній підтвердило, що через соціальні мережі можливо залучати замовників. Але у чверті підприємців все ж таки є скепсис – вони соціальні мережі не вважають найефективнішим каналом отримання нових клієнтів.

Єдиної популярної соціальної мережі немає – завдання у всіх бізнесів різні, відповідно вони розвивають сторінки в різних мережах. Так, 39% українських підприємців віддають перевагу розвитку спільнот або корпоративних сторінок в Facebook. Vkontakte не відстає– близько 30% компаній просуваються в цій мережі. Google+ менш популярний – лише 22% опитаних сказали, що мають корпоративні еккаунти в даній мережі. «Однокласниками» користується лише 9% підприємців в корпоративних цілях. Цілі використання корпоративних сторінок в соціальних мережах у підприємців різні: 33% впевнені, що отримують в першу чергу новий канал продажів, 25% націлені на підвищення впізнаваності компанії серед потенційних замовників. Менше чверті опитаних (20%) використовують соціальні мережі для спілкування з існуючими клієнтами та отримання від них зворотного зв'язку. 14% компаній пішли ще далі, використовуючи спільноти як інноваційну службу підтримки клієнтів в онлайні. А 8% компаній вірять, що зможуть стимулювати «старих» клієнтів купити що-небудь ще.

Малий і середній бізнес, а саме вони розміщуються на Allbiz в більшості, просувається в соціальних мережах своїми силами – менше 20% опитаних залучають фрілансерів або спеціалізоване рекламне агентство. У третини компаній через соціальні мережі відповідальний менеджер з розвитку, трохи менше підприємців (близько 20%) доручають цю задачу менеджеру з маркетингу, або ж ведуть профайли самостійно. Контент-менеджерів і онлайн-маркетологів залучають всього по 9% підприємців відповідно. В цілому український малий і середній бізнес стежить за інноваціями і хоче бути присутнім на всіх ресурсах, де можуть збиратися його споживачі. При чому дві третини компаній впевнені в ефективності соціальних мереж для залучення замовників, а більше 30% цілеспрямовано їх використовують для продажу – залучення нових замовників або стимулювання повторних покупок. Дані обнадіюють – бізнес перестає просто рухатися за течією і шукає будь-які нові можливості та інструменти для нарощування клієнтської бази.

Похожие статьи:

Новости Бизнеса«Raiffeisen Bank International» отримав 12 пропозицій продати «Аваль»

IT-ТехнологииApple планує зробити великий крок у майбутнє

Автомобильные новостиУ 2013 році ринок легкових автомобілів в Україні скоротився на 7,4%

Автомобильные новостиКабмін України ініціює скорочення автопарку міністерств

Новости УкраиныВ Києві продаж алкоголю вночі заборонять повністю

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk