Як заробляти на соціальних мережах?

5 июня 2015
2256 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8994.jpg

Український бізнес навчився використовувати соціальні мережі для продажу

В соціальних мережах «сидять» всі — від молоді до дорослих заможних людей. Про це можна почути останні кілька років на конференціях і в бізнес-літературі.

Міжнародний центр інтернет-торгівлі Allbiz, спеціально для Bigmir.net опитав своїх передплатників – керівників українських компаній представників малого та середнього бізнесу, зареєстрованих в центрі, чи вони використовують соціальні мережі в роботі. Опитування показало досить високу активність компаній в соціальних мережах – 56% опитаних підтвердили, що розвивають сторінки своїх компаній/брендів в онлайні. Поширена думка, що соціальні мережі не продають, а лише збільшують знання про компанії і допомагають збудувати і підтримувати діалог із споживачем. Українські підприємці змогли його спростувати. Так більшість опитаних компаній підтвердило, що через соціальні мережі можливо залучати замовників. Але у чверті підприємців все ж таки є скепсис – вони соціальні мережі не вважають найефективнішим каналом отримання нових клієнтів.

Єдиної популярної соціальної мережі немає – завдання у всіх бізнесів різні, відповідно вони розвивають сторінки в різних мережах. Так, 39% українських підприємців віддають перевагу розвитку спільнот або корпоративних сторінок в Facebook. Vkontakte не відстає– близько 30% компаній просуваються в цій мережі. Google+ менш популярний – лише 22% опитаних сказали, що мають корпоративні еккаунти в даній мережі. «Однокласниками» користується лише 9% підприємців в корпоративних цілях. Цілі використання корпоративних сторінок в соціальних мережах у підприємців різні: 33% впевнені, що отримують в першу чергу новий канал продажів, 25% націлені на підвищення впізнаваності компанії серед потенційних замовників. Менше чверті опитаних (20%) використовують соціальні мережі для спілкування з існуючими клієнтами та отримання від них зворотного зв'язку. 14% компаній пішли ще далі, використовуючи спільноти як інноваційну службу підтримки клієнтів в онлайні. А 8% компаній вірять, що зможуть стимулювати «старих» клієнтів купити що-небудь ще.

Малий і середній бізнес, а саме вони розміщуються на Allbiz в більшості, просувається в соціальних мережах своїми силами – менше 20% опитаних залучають фрілансерів або спеціалізоване рекламне агентство. У третини компаній через соціальні мережі відповідальний менеджер з розвитку, трохи менше підприємців (близько 20%) доручають цю задачу менеджеру з маркетингу, або ж ведуть профайли самостійно. Контент-менеджерів і онлайн-маркетологів залучають всього по 9% підприємців відповідно. В цілому український малий і середній бізнес стежить за інноваціями і хоче бути присутнім на всіх ресурсах, де можуть збиратися його споживачі. При чому дві третини компаній впевнені в ефективності соціальних мереж для залучення замовників, а більше 30% цілеспрямовано їх використовують для продажу – залучення нових замовників або стимулювання повторних покупок. Дані обнадіюють – бізнес перестає просто рухатися за течією і шукає будь-які нові можливості та інструменти для нарощування клієнтської бази.

Похожие статьи:

IT-ТехнологииApple планує зробити великий крок у майбутнє

Автомобильные новостиКабмін України ініціює скорочення автопарку міністерств

Новости УкраиныВ Києві продаж алкоголю вночі заборонять повністю

Новости Бизнеса«Raiffeisen Bank International» отримав 12 пропозицій продати «Аваль»

Автомобильные новостиУ 2013 році ринок легкових автомобілів в Україні скоротився на 7,4%

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети