Крим може стати островом

1 апреля 2015
6926 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8063.jpg

Україна планує побудувати Чорноморсько-Азовський судноплавний канал, який фактично перетворить Крим з півострова на острів.

Українські та турецькі джерела повідомляють про початок дослідницьких робіт за проектом 20-кілометрового судноплавного каналу через Перекопський перешийок. Загальна протяжність фарватеру каналу (Перекоп — Чонгарська протока — затока Сиваш — Арабатська стрілка) складе близько 120 км.

Розробку цього масштабного проекту здійснює група фахівців з України, Німеччини, Угорщини та Туреччини, учасники якої недавно обстежили передбачувану трасу каналу, повідомила представник України в проекті, провідний інженер «Укргідропроект» Тетяна Луніна.

За її словами, належить не тільки вирити канал шириною близько 100 метрів через Перекопський перешийок і Арабатську стрілку, а й прокласти фарватер глибиною 10-15 метрів через Чонгарську протоку і Сиваш.

Як стало відомо, 20 березня, під час зустрічі президента України Петра Порошенка з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом обговорювалося питання участі турецьких компаній у будівництві Чорноморсько-Азовського каналу в обмін на участь Туреччини в розробці газових родовищ на Сиваші.

Також, за даними джерел у Кабміні, проект готовий інвестувати відомий американський фінансист Джордж Сорос, який останнім часом проявляє особливий інтерес до України.

Чорноморсько-Азовський судноплавний канал дозволить безпосередньо з'єднати порти Одеси та Маріуполя, тим самим істотно спростивши морські транспортні потоки між сходом і південним заходом України, які ускладнилися у зв'язку з російським контролем над Керченською протокою. Також керівництвом України канал розглядається як оборонна споруда на південних рубежах країни.

Реакція офіційної Росії на плани Києва з будівництва Чорноморсько-Азовського каналу поки невідома. Але, аналітики припускають, що Кремль буде чинити перешкоди цьому проекту.

Також, можливі протести екологів, які вважають, що будівництво каналу може завдати шкоди унікальним біоресурсам Сиваша.

Похожие статьи:

Новости Общества​Новая госграница открылась сегодня между Крымом и Украиной

Новости УкраиныУкраине пришлось закрыть пункты пропуска в Крым и Севастополь

Новости Политики​Група кримських татар прорвала кордон, щоб допомогти Мустафі Джемілєву повернутися в Крим

Новости Политики​Путін "сподівається", що йому не доведеться використовувати право ввести війська на Україну

Новости Украины​В результаті АТО загинув 21 військовий, поранених 65 чоловік – СБУ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети