Російський плавучий космодром «потопить» українська ракета ?!

30 марта 2015
2833 просмотра Голосов: 0 Автор:Діма Ждовану
article8031.jpg

Об'єднані Арабські Емірати зацікавилися придбанням російського плавучого космодрому «Морський старт». Але два роки тому в ОАЕ з'явилося власне космічне агентство, і ця країна з придбанням «Морського старту» розраховує отримати як технології, так і вже готову інфраструктуру.

«Морський старт» — це спільний проект, який в 90-х роках минулого століття реалізувала кооперація російського підприємства РКК «Енергія», українських компаній, норвезької фірми та американського «Боїнга». Проект передбачав створення плавучої платформи із застосуванням ракети-носія «Зеніт 3SL» для виведення на геостаціонарну орбіту різних комерційних вантажів. Пуски здійснювалися з екваторіальній частині Тихого океану », — розповів академік Олександр Железняков.
За словами експерта з космонавтики, «Морський старт» на сьогоднішній день не має аналогів.

«Якщо оцінювати технічно, то це унікальний комплекс. Він може фактично з будь-якої точки світового океану здійснювати пуски. Експлуатація платформи почалася в 1999 році. Правда, на планову інтенсивність запусків ініціатори проекту вийти так і не змогли. Це сталося через кількох аварій на комплексі, і через фінансові розбіжності між партнерами. А коли попереднього року у справу втрутився політичний чинник, український конфлікт, то проект виявився законсервованим », — пояснив Олександр Железняков.
«Зараз все впирається в українську ракету« Зеніт ». Росія відмовилася від її придбання. Тобто, якщо цей комплекс експлуатувати надалі, необхідно розміщувати на ньому іншу ракету. Але, щоб зробити платформу прийнятною для іншої ракети, потрібно, по суті справи, створювати новий проект », — вважає експерт.
Відзначимо, що в даний час 95% акцій «Морського старту» належать дочірній компанії ракетно-космічної корпорації «Енергія». Планується, що українську ракету «Зеніт» змінять російські носії, зокрема, ракети сімейства «Ангара»…

Похожие статьи:

Политические статьиЯценюк піде у відставку?!

Политические статьиПутін нарощує конкуренцію на виборах

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети