У небі тільки МАУ

7 апреля 2015
3075 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8177.jpg

Зменшення конкуренції може призвести до того, що пасажирам доведеться більше платити за квитки.

Минулий рік для авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) виявився збитковим. Про це на прес-конференції заявив президент МАУ Юрій Мірошников.

Компанію пов'язують з дніпропетровським олігархом Ігорем Коломойським, хоч сам він цього не визнає.

За словами Мірошникова, в 21 столітті у компанії були збитковими тільки три роки — крім 2014, 2010-й і 2011-й. Точні цифри він відмовився озвучити, пославшись на швидке проведення зборів акціонерів.

Цього року в МАУ розраховують вийти хоча б на експлуатаційну окупність.

Причини падіння

Плачевна ситуація на авіаційному ринку була спровокована політичною і економічною кризою в країні. В результаті девальвації гривні українці різко знизили попит на авіаквитки, ціни які прив'язані до долара або євро. Крім того, через війну в Україні схлинув транзитний потік іноземних пасажирів через українські аеропорти.

В результаті, за даними Державної авіаційної служби, за підсумками 2014 року пасажиропотік через вітчизняні аеровокзали впав у порівнянні з попереднім роком на 22,3% — до 10,8 млн осіб (без урахування кримських аеропортів Сімферополя і Бельбека).

Державіаслужбу, яка регулює ринок авіаперевезень, в листопаді 2014 очолив Денис Антонюк. До цього він працював в МАУ.

Падіння трафіку не забуло позначитися на числі гравців авіаринку — одна за одною його стали залишати як українські, так і іноземні авіакомпанії.

«Emirates пішов, Wizz Air Ukraine йде, — говорить заступник гендиректора з комерції онлайн-сервісу Tickets.ua Віктор Войцеховський. — Український ринок зараз не цукор, оскільки за деякими напрямками пасажиропотік скоротився на половину ».

Близькі сусіди і Близький Схід

За останній рік на деяких напрямках в країнах колишнього СРСР у МАУ суттєво зменшилася конкуренція. У першу чергу мова йде про Литву та Грузію. Після того, як наприкінці квітня минулого року Wizz Air Ukraine здійснила свій останній рейс до Вільнюса, з України в цю країну стала літати виключно МАУ.

Конкуренція на грузинському напрямку трохи вища. Після відходу Wizz Air Ukraine в цю країну, за даними сервісу Flight Maps Analytics, будуть літати з України МАУ і «дружня» їй компанія «Дніпроавіа».

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети