​Мільярди років тому Марс виглядав майже як Земля

8 ноября 2015
5037 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10956.jpg

Мільярди років тому Марс виглядав майже як Земля. На його поверхні, ніжно обгорнутою щільною атмосферою, виблискували великі океани. Тепер же, втративши 99% своєї атмосфери, Марс став холодним, сухим і брутальним місцем. Який же катаклізм міг стати причиною такої трансформації?

Для відповіді на це питання НАСА запустило до Червоної планети апарат Maven. Рік тому супутник досяг орбіти Марса і став збирати дані про його атмосферу — на підставі яких учені вже написали 49 наукових робіт. Останні дані підтверджують гіпотезу, що заряджені сонячні частинки — особливо під час корональних викидів речовини на Сонці — одного разу позбавили Марса його атмосфери.

Колись давно наше молоде Сонце було активним і неспокійним, як дитина. Його поверхня регулярно порушувалася величезними сплесками газу під час корональних викидів маси. Заряджені частинки спрямовувалися до обертових навколо Сонця планет.

«Ми знаємо, що молоді зірки є більш активними, — сказав Девід Брейн з команди Maven. — На більш молодих зірках частіше відбуваються сонячні шторми, які при цьому більш інтенсивні. Судячи з усього, Марс у своїй молодості був буквально атакований цими штормами ».

На щастя для нас, магнітне поле Землі змогло впоратися з цими зарядженими частинками. Марсу пощастило менше. Хоча одного разу у нього було захисне магнітне поле, в якийсь момент воно зникло. У результаті заряджені частинки від корональних викидів маси врізалися в атмосферу Марса, як хвилі цунамі.

Вчені давно підозрювали, що такі частинки могли позбавити Марса атмосфери. Тепер же, завдяки зібраним командою MAVEN даними, можна остаточно оцінити їх роль в цьому. Коли заряджені сонячні частинки потрапляють в атмосферу Марса, вони заряджають молекули, і ті покидають планету. Вчені змогли побачити це під час сонячного спалаху, що стався в березні цього року: на короткий проміжок часу атмосфера Марса стала випаровуватися в десять разів швидше.

«Сонячні шторми сьогодні — як вікна, які дозволяють нам побачити, чому піддавався Марс мільярди років тому, — каже Брейн. — Тоді, коли ці шторми були набагато сильнішими, вони зіграли ключову роль у знищенні атмосфери Марса ».

Втрата Марсом його магнітного поля, судячи з усього, стала ключовим чинником, але вчені досі не знають, чому це відбулося.

Похожие статьи:

Образование и наукаСтали доступними фотографії Землі з Марса

Новости в миреМинский программист готовится к полету на Марс (Видео)

Бизнес-технологииУченые будут искать жизнь под поверхностью Марса

IT-ТехнологииНа Марсі виявили НЛО

ПроисшествияОбщественное движение ``За честные выборы`` сообщает о нарушениях в Дарнице, а районный телеканал ``Марс`` раздает деньги за информацию о подкупе избирателей

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk