Інтерпол посилює боротьбу з кіберзлочинністю...

14 апреля 2015
2783 просмотра Голосов: 0 Автор:Діма Ждовану
article8273.jpg

Відловлювати злочинців в інтернеті, штопати дірки і лазівки в цифровому просторі — ось завдання центру інновацій, який Інтерпол відкрив у Сінгапурі.

Проникнення цифрових технологій в усі сфери життя і виробництва обіцяє добробут. Одночасно воно несе і нові загрози. Військові, спецслужби, кримінальники, терористи — все відкрили для себе інтернет, як поле деколи напівлегальних, а часто відверто злочинних ігор. Щоб остаточно не відстати від злочинців у віртуальному забігу в Мережі, Міжнародна організація кримінальної поліції, яка об'єднує 190 країн — Інтерпол — ще 5 років тому вирішила створити в Сінгапурі Міжнародний центр по боротьбі з кіберзлочинністю.

У новому шестиповерховому будинку в Сінгапурі будуть працювати понад 100 експертів та офіцерів зв'язку із понад 50 країн. І співробітники комерційних фірм. Директор нової організації Нобору Накатані в інтерв'ю DW заявив: «У нашому центрі вже зараз плечем до плеча зі співробітниками Інтерполу працюють представники 8 комерційних фірм. Вони, зокрема, контролюють нелегальні ринки зброї та наркотиків в інтернеті. Інші займаються аналізом нових вірусів і програм- шпигунів ».

Співпраця з приватним сектором — оголошена мета Інтерполу. Тому в Сінгапурі 14 квітня відкрився ярмарок Interpol World 2015, в якій беруть участь близько 250 фірм і комерційних служб безпеки… Його директор Вольфганг Мюллер-Віттіг пояснює співпрацю з Інтерполом: «У нашому світібагато надлишкової інформації ми пропонує інтерфейси, які дають користувачеві можливість пізнати незвичайні моделі. Тепер завдання — використати цю візуальну аналітику в цілях підвищення безпеки в Мережі».

Але така близькість поліції з приватним бізнесом далеко не у всіх викликає схвалення. Наприклад, лівий політик і політолог Хайнер Буш стурбований «зрощенням поліції зі швидко зростаючою комерційною індустрією безпеки». Проблему він вбачає у тому, що Інтерпол, як найбільша поліцейська організація, таким чином передає технології стеження і контролю і країнам, де не дотримуються права людини. Наприклад, на ярмарку Interpol World 2015 представлена і мюнхенська фірма Fin Fischer. Троянська програма під такою назвою була закуплена не тільки урядом Німеччини. У Бахрейні, наприклад, влада використовує її для переслідування опозиції.

Нарікання викликають і фінансові зв'язки Інтерполу з індустрією. Серед спонсорів міжнародної організації зустрічаються такі різні організації, як Міжнародна федерація футболу (ФІФА), тютюновий концерн Philipp Morris або об'єднання фармацевтичних концернів. За підрахунками німецької газети Süddeutsche Zeitung, близько чверті всього бюджету Інтерполу в 78 мільйонів євро — це пожертвування промисловості.

У день відкриття Міжнародного центру по боротьбі з кіберзлочинністю його директор Нобору Накатані не забув нагадати про недавній успіх його організації — ліквідації ботнету під назвою Simda. У всьому світі близько 800 тисяч комп'ютерів були інфіковані цим вірусом. Були конфісковані сервери в Нідерландах, США, Росії, Польщі та Люксембурзі.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети