Вітчизняне підприємство «Українські національні інформаційні системи» (УНІС) запропонувало Міжнародному союзу електрозв'язку (МСЕ) наступний алгоритм.
УНІС разом із МСЕ організують систему, в яку сертифіковані виробники мобільних пристроїв вносять міжнародні ідентифікатори мобільного обладнання (IMEI — International Mobile Equipment Identity). При цьому несертифіковані вендори не матимуть доступу до згаданої системі і не зможуть вносити IMEI телефонів, смартфонів і планшетів, вироблених нелегально.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Свободные новости создают историю
За задумом творців, доступ до глобальної системи IMEI безкоштовно буде надано митникам і національним регуляторам всіх країн у світі.
Мета — виявлення контрафактної продукції і боротьба з її поширенням.
Примітне, що в Україні боротьба з контрабандою мобільних телефонів далека від завершення. Так, за даними держпідприємства «Український державний центр радіочастот», минулого року офіційно було ввезено майже 7,7 млн стільникових гаджетів. Причому протягом 2012-2013 років кількість офіційно завезених мобільних пристроїв неухильно знижувалася.
У той же час самі виробники оцінюють обсяг поставок у вказаному сегменті як мінімум на мільйон більше — що, до речі, відповідає рівню 2011 року. Так, віце-президент компанії НТС по Росії, країнам СНД і Східній Європі Андрій Кормільцев минулого тижня припустив, що в Україні за минулий рік продажі мобільних телефонів досягли 9 млн одиниць.
За 2012-2013 роки кількість офіційно ввезених мобільних телефонів неухильно зменшувалася.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: 10 самих крихітних гаджетів світу
—
Новости Общества → Обнародованы итоги работы мобильных операторов Украины за 2013 год
IT-Технологии → Перша флеш-карта microSD на 128 ГБ
Новости Политики → Бывший главред Корреспондента выложил в сеть телефоны всех регионалов
IT-Технологии → Молодое поколение смотрят на экраны мобильных телефонов каждые девять минут