5 найшвидших поїздів у світі

18 апреля 2015
61095 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8328.jpg

У багатьох країнах високошвидкісні поїзди розробляються ще з середини минулого століття. Так японська мережа «Сінкансен» нещодавно відзначила п'ятдесятирічний ювілей. Японці відмінно знають: чим швидший експрес, тим швидше буде розвиватися економіка. Люди отримають можливість вільно переміщатися з міста в місто, не витрачаючи час даремно. Не дивно, що саме з Японії прийшли такі новини: поїзд на магнітній подушці побив світовий рекорд швидкості для залізничного транспорту. Компанія JR Central, якій належить цей інноваційний склад, заявила, що максимальна швидкість склала 590 км / год.

Чиї «кулі» летять швидше за всіх? У нашому рейтингу ви побачите і попереднього рекордсмена, і того, хто хоче заткнути за пояс найшвидшого японця.

1. MLX01 (ЯПОНІЯ)

Ось він — чемпіон серед поїздів. Напевно, справедливо, що це саме японець. Експериментальному поїзду компанії JR Central вдалося розігнатися до 590 км / год. Розробники стверджують, що їх потяг може рухатися ще швидше. На наступному тижні може бути поставлений новий рекорд. Згідно з офіційними прогнозами складу вдасться проїхати до 372 миль на годину, тобто 600 км / год. А в підсумку може бути подоланий бар'єр 610 км на годину. Дітище японських інженерів не просто демонстратор технологій. Воно створене з конкретною метою: забезпечити надшвидкісна доставка Токіо — Нагоя. Згідно з планом нова «залізна дорога» (не зовсім зрозуміло, як її тепер називати) дозволить доїхати з одного міста в інше всього за 40 хвилин.

2. TGV / AGV (ФРАНЦІЯ)

Якщо в Китаї розробкою «поїздів-куль» серйозно займаються тільки останні років 20, то французи вже давно представили світу ціле сімейство прекрасних TGV (Train à Grande Vitesse). Перші моделі побачили світ ще в сімдесятих. Вважається, що саме Франція дала всій решті Європи імпульс до розробки високошвидкісних залізниць. Найшвидші з французьких суперпотягів переміщаються зі швидкістю 320 км / год. Проте в 2007 р був поставлений абсолютний рекорд — 575 км / год. Насправді, жоден «традиційний» поїзд його досі не побив. Використовують TGV не тільки в Європі, але і в Південній Кореї і навіть у США.

3. HARMONY CRH380A (КИТАЙ)

Китайське уявлення про гармонію: 486 км / год — максимальна швидкість поїзда, створеного CSR Qingdao Sifang Locomotive і Rolling Stock. У звичайному режимі він може пересуватися зі швидкістю 380 км / год. Цей унікальний поїзд поступив в експлуатацію в 2010 р, а до цього китайці витратили довгі роки, щоб скопіювати і модернізувати технології японського «Сінкансен». В результаті експериментів спочатку з'явився потяг CRH2, а вже потім CRH380A, який, за словами розробників, повністю захищений від вібрації всередині салону. Сьогодні ця модель курсує по чотирьох найважливіших напрямках, в тому числі за маршрутом Пекін-Шанхай.

4. SHANGHAI TRANSRAPID (КИТАЙ)

На створення цього поїзда і шляхів для нього КНР витратила 10 млрд юанів. У результаті саме в Китаї з'явився перший експрес на магнітній подушці, так званий маглев. Його швидкість досягає 431 км / год. Спеціально для цього складу створений відрізок шляху довжиною 30,5 км до аеропорту «Пудун». Відстань Shanghai Transrapid проходить за 7-8 хвилин. Витрати на його використання окупаються, адже щороку він перевозить 4 млн пасажирів. Без допомоги іноземців Китай обійтися не зміг. Поїзд розробляла Transrapid — дочірнє підприємство Siemens AG і ThyssenKrupp.

5. ICE (НІМЕЧЧИНА)

Німці почали розробляти «поїзди-кулі» з вісімдесятих років минулого століття, але перший склад став до ладу лише в 1991 р. Найновіша версія експреса називається ICE 3 і створена консорціумом з Siemens і Bombardier на чолі. Максимальна швидкість цього поїзда досягає 407 км / год, а експлуатаційна трохи нижче — 320 км / год. Наш «Сапсан» розроблений якраз на основі ICE 3, точніше, на тій версії, яка виробляється Siemens (Velaro E). Електромотори цього поїзда розташовані під дном, що дозволяє добитися ідеального центру ваги і забезпечити більше місця для пасажирів. Цікаво також, що гальма у поїзді електромагнітні. Вони не стикаються з рейками!

Похожие статьи:

ОбществоПалестина може отримати незалежність

ОбществоОпублікований рейтинг найсильніших армій світу

IT-ТехнологииЯпонські вчені вразили світ

ОбществоЄмен остаточно розвалюється на частини

ОбществоЯким буде майбутнє?

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети