9D-телебачення вже не за горами

10 ноября 2015
1783 просмотра Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10997.jpg

Технологи розробили перший у світі «9D-телевізор». Технологія використовує зорові, звукові, дотикові, нюхові і п'ять смакових категорій, покликаних впливати на емоції користувача.

Творці фільмів і телепрограм домоглися чималих успіхів у справі зачіпання найтонших струн людської душі, змушуючи нас сидіти, сконцентрувавши увагу на екрані.

Але цього їм здалося мало. В даний час, за інформацією британського видання Daily Mail, дослідники розробляють технології впливу на людські емоції через дотик, нюх і смак, які повинні породити те, що творці називають 9D-телебачення. І, схоже, нова технологія зробить ефект занурення, створюваний малим екраном, ще більш значним.

Незважаючи на те, що передові технології 3D-телебачення допомогли перетворити плоску картинку в щось, що має глибину і розміри, цього виявилося недостатньо для того, щоб створити по-справжньому карколомне відчуття, — пояснюють дослідники.

На тлі цього команда вчених, що працює в Університеті Сассекса в місті Брайтоні, розробляє систему, що використовує повітряні потоки, що стимулюють різні ділянки долоні.

Окремі ділянки долоні пов'язані з виникненням певних емоцій — втім, запущені емоції можуть залежати, наприклад, від розміщення і сили дотику.

У пристрої, що розробляється в Брайтоні і створюваному за участю фірми Ultrahaptics, що створює електроніку, використовуються отримані результати досліджень для стимуляції людської долоні з метою викликати повний діапазон емоцій — від радості і печалі до хвилювання і страху.

Принцип роботи пристрою заснований на використанні динаміків, що випромінюють ультразвук, що породжує потоки повітря, які можуть бути спрямовані на шкіру людини.

Приміром, напрямок коротких потужних потоків повітря у бік області навколо великого і вказівного пальця, а також середній частині долоні, повинно викликати ефект хвилювання.

Для того щоб викликати відчуття смутку, повітря використовується для повільної і помірної стимуляції зовнішньої частини долоні і області навколо мізинця.

В даний час група готується до розробки технологій, пов'язаних з використанням нашого почуття нюху і смаку.

Результатом стане поява технології 9D-телебачення, яке буде поєднувати в собі зорові, звукові, дотикові, нюхові і чотири смакових елементи — солодкий, солоний, кислий і гіркий.

Похожие статьи:

ОбществоСамые популярные схемы разводов в интернете. Советы как не попасть

IT-ТехнологииСкоро випустять Android M

IT-ТехнологииLG створила 8К-телевізор

IT-ТехнологииКомп'ютери за 9$ скоро з'являться у продажі

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети