Будівництво найбільшого телескопа у світі можуть призупинити

4 декабря 2015
1541 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11244.jpg

Верховний суд американського штату Гаваї визнав недійсним виданий владою дозвіл на будівництво одного з найпотужніших телескопів у світі, спорудження якого ведеться на схилі найвищої вершини Гавайських островів — Мауна Кеа.

 

Як говориться в постанові суду, департамент землі і природних ресурсів штату, схваливши спорудження 30-метрового телескопа на горі, що вважається священною серед місцевих жителів, не повинен був видавати дозвіл, попередньо не розглянувши петицію, подану противниками проекту. Останні, зокрема, стверджують, що будівництво об'єкта ображає релігійні почуття гавайців, а також може завдати шкоди навколишньому середовищу.

Таким чином, суд анулював виданий владою дозвіл, зобов'язавши департамент провести повторний розгляд можливості спорудження телескопа, але вже з урахуванням претензій, висловлених протестуючими. Проект вартістю $ 1 млрд по створенню найпотужнішого телескопа з особливою дзеркальною системою, зібраної з 492 сегментів по 1,4 метра кожен, був оголошений ще кілька років тому. Його фінансування здійснюють університети США, Канади, Китаю, Японії та Індії.

Як повідомлялося, унікальний астрономічний апарат повинен дозволити вести спостереження як в оптичному, так і в інфрачервоному діапазоні, збираючи в дев'ять разів більше світлової інформації, ніж найбільші з сучасних телескопів. В останні місяці у майданчика на схилі Мауна-Кеа на висоті 4 050 метрів, де з кінця минулого року ведеться будівництво телескопа, періодично спалахували акції протесту. Востаннє демонстранти, які блокували під'їзди до місця спорудження об'єкта, змусили робочих призупинити будівництво. Мауна Кеа-, що по-гавайськи означає "Біла гора", є сплячим вулканом. Його висота складає 4 205 м. У гавайській міфології гора вважається священною, раніше на неї могли сходити тільки вожді племен. Всього на Мауна Кеа-, що є, за словами вчених, прекрасною точкою для спостереження за космічними об'єктами, Розташовані 13 телескопів.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети