Чому нас тягне в соцмережі?

7 января 2016
5471 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11635.jpg

Американська команда психологів з Корнельського університету спробувала розібратися в тому, чому людей тягне назад в соцмережі.

Як повідомляє публікація Daily Mirror, на сьогоднішній день стрімко збільшується кількість людей, що користуються Фейсбуком, Вконтакте та іншими соцмережами, подібна тенденція перетворилася на справжню залежність. Користувачі кожну хвилину оновлюють новинну стрічку, постійно гортають якісь знімки і т. д. Поступово багато починають помічати, що велика частина часу, витрачена на такого роду заняття, марнується. Деякі навіть намагаються позбутися залежності, видаляючи аккаунт або навіть стираючи даний додаток зі свого смартфона.
Однак такі заходи допомагають не завжди, слідуючи статистикою, тільки одному з десяти користувачів Фейсбуку вдається позбутися залежності, інші ж з різних причин повертаються.

Психолог Ерік Баумер і його колеги вирішили провести цікаве дослідження. Влітку в 2015 році року вони створили в Мережі кампанію "99 днів свободи" — той, хто хотів взяти участь в акції, встановлював на свою аватарку у Фейсбуці логотип проекту і обіцяв, що протягом 99 днів чи не з'явиться в соцмережі. Варто відзначити, що доступ до аккаунту не був заблокований, тобто все залежало від сили волі і витримки самого користувача. У подібному експерименті виявили бажання взяти участь більше сорока тисяч користувачів соцмережі, і, природно, далеко не всі витримали 99 днів без Фейсбуку.
Для того, щоб зрозуміти, чому людина все-таки не стримала обіцянку і знову зайшла у Фейсбук, психологи тричі, на 33-й, 66-й і 99-й дні, відправляли спеціальні анкети, в яких були перемішані психологічні питання зі звичайними анкетними пунктами "вік-стать-сімейний стан".
Провівши аналіз отриманої інформації, вчені прийшли до висновку, що присутні чотири основні причини, які змушують нас без потреби заходити в соцмережу.

По-перше, так поступали ті, хто вважав, що Фейсбук викликає залежність. Психологи уточнили, що тут мова йде не про те, чи дійсно він викликає її, а про те, що деякі користувачі примудряються себе в цьому переконати. 

Друга причина залежності криється в тому, що користувач планує за допомогою соцмережі впливати на те, як його представляють інші.

Третя причина — це поганий настрій. Цікаво, що саме Фейсбук іноді називають причиною пригніченого настрою, і тоді у нас утворюється порочне коло. Депресія примушує користувачів заглиблюватися в соцмережу, від чого їм стає ще гірше.

І, нарешті, четверта причина полягає в тому, що якщо людина ніде, крім Фейсбуку, не спілкується, то, найімовірніше, бажання хоч якогось контакту буде притягувати його в мережу.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаЖирна їжа викликає залежність

Новости в миреЗавод сирів закрили з причини купань в молоці

IT-ТехнологииУ Бразилії з'явилась перша християнська соцмережа

ОбществоЯк заглянути людині в душу?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети